enigma2 Turkish Locale - en to tr translation catalogue (1421 entries)

en: 
    Advanced options and settings.
tr: 
    Gelişmiş seçenekler ve ayarlar.

en: 
    After pressing OK, please wait!
tr: 
    Lütfen OK'a bastıktan sonra bekleyin!

en: 
    Backup your Dreambox settings.
tr: 
    Dreambox ayarlarınızı yedekleyin.

en: 
    Edit the upgrade source address.
tr: 
    Güncelleme sunucusu adresini düzenleyin.

en: 
    Enigma2 will restart after the restore
tr: 
    Enigma2 geri yüklemeden sonra yeniden başlatılacak

en: 
    Online update of your Dreambox software.
tr: 
    Dreambox yazılımını çevrimiçi güncelleyin.

en: 
    Press OK on your remote control to continue.
tr: 
    Devam etmek için kumandanızın OK tuşuna basın.

en: 
    Restore your Dreambox settings.
tr: 
    Dreambox ayarlarınızı geri yükleyin.

en: 
    Restore your Dreambox with a new firmware.
tr: 
    Dreambox yeni bellenimini, sistem yedeğinizle birlikte geri yükleyin.

en: 
    Restore your backups by date.
tr: 
    Yedeklerinizi tarihe göre geri yükleyin.

en: 
    Scan for local packages and install them.
tr: 
    Yereldeki paketleri ara ve yükle.

en: 
    Select your backup device.
    Current device:
tr: 
    Yedekleme aygıtını seçin.
    Mevcut aygıt:

en: 
    View, install and remove available or installed packages.
tr: 
    Paketleri görün, yükleyin veya yüklü paketleri kaldırın.

en: %d jobs are running in the background!
tr: %d görev arka planda çalışıyor!

en: %d min
tr: %d dk

en: %d services found!
tr: %d kanal bulundu!

en: %s
    (%s, %d MB free)
tr: %s
    (%s, %d MB boş)

en: (empty)
tr: (boş)

en: (show optional DVD audio menu)
tr: (opsiyonel DVD ses menüsünü göster)

en: * Only available if more than one interface is active.
tr: * Yalnızca birden fazla arayüz olduğunda kullanılabilir.

en: * Only available when entering hidden SSID or network key
tr: * Yalnızca gizlenmiş SSID veya ağ anahtarı girildiğinde kullanılabilir

en: .NFI Download failed:
tr: .NFI dosyası indirilirken hata oluştu:

en: .NFI file passed md5sum signature check. You can safely flash this image!
tr: .NFI dosyası için yapılan md5sum imza doğrulaması onaylandı. Bu bellenimi güvenle kullanabilirsiniz!

en: /usr/share/enigma2 directory
tr: /usr/share/enigma2 klasörü

en: /var directory
tr: /var klasörü

en: 12V output
tr: 12V çıkış

en: 16:9 always
tr: 16:9 sürekli

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 60 minutes
tr: 60 dakika

en: <unknown>
tr: <bilinmiyor>

en: ??
tr: Güncelleme tamamlandı. Dreambox'ın yeniden başlatılmasını istiyor musunuz?

en: A configuration file (%s) was modified since Installation.
    Do you want to keep your version?
tr: Kurulumdan sonra (%s) konfigürasyon dosyası değiştirilmiş.
    Kendi dosyanızı tutmak istiyor musunuz?

en: A finished record timer wants to set your
    Dreambox to standby. Do that now?
tr: Bitmiş olan bir kayıt zamanlayıcısı Dreambox'ı
    hazırda bekleme kipine almak istiyor. Şimdi alınsın mı?

en: A finished record timer wants to shut down
    your Dreambox. Shutdown now?
tr: Bitmiş olan bir kayıt zamanlayıcısı Dreambox'ı
    kapatmak istiyor. Şimdi kapatılsın mı?

en: A graphical EPG for all services of an specific bouquet
tr: Belirtilen buketteki tüm kanallar için grafik EPG

en: A record has been started:
    %s
tr: Kayıt başlatıldı:
    %s

en: A recording is currently running.
    What do you want to do?
tr: Kayıt devam ediyor.
    Ne yapmak istiyorsunuz?

en: A recording is currently running. Please stop the recording before trying to configure the positioner.
tr: Kayıt devam ediyor. Lütfen pozisyoner yapılandırmasını denemeden önce kaydı durdurun.

en: A recording is currently running. Please stop the recording before trying to start the satfinder.
tr: Kayıt devam ediyor. Lütfen uydu arayıcıyı başlatmadan önce kaydı durdurun.

en: A required tool (%s) was not found.
tr: İhtiyaç duyulan (%s) aracı bulunamadı.

en: A sleep timer wants to set your
    Dreambox to standby. Do that now?
tr: Zamanlanmış bir görev Dreambox'ı
    hazırda bekleme kipine almak istiyor. Şimdi alınsın mı?

en: A sleep timer wants to shut down
    your Dreambox. Shutdown now?
tr: Zamanlanmış bir görev Dreambox'ı
    kapatmak istiyor. Şimdi kapatılsın mı?

en: A timer failed to record!
    Disable TV and try again?
tr: Kayıt zamanlayıcı başarısız!
    TV fonksiyonu devre dışı bırakılıp tekrar denensin mi?

en: A/V Settings
tr: Ses/Görüntü ayarları

en: AC3 default
tr: AC3 varsayılan

en: AC3 downmix
tr: AC3 izi steryo ver

en: About
tr: Hakkında

en: About...
tr: Hakkında...

en: Action on long powerbutton press
tr: Kapatma düğmesine uzun süre basılınca

en: Action:
tr: Eylem:

en: Activate Picture in Picture
tr: Resim içinde resim (PIP) 'i etkinleştir

en: Activate network settings
tr: Ağ ayarlarını etkinleştir

en: Adapter settings
tr: Ağ donanım ayarları

en: Add
tr: Ekle

en: Add Bookmark
tr: Yer imi ekle

en: Add a mark
tr: İşaret ekle

en: Add a new title
tr: Yeni başlık ekle

en: Add timer
tr: Zamanlayıcı

en: Add title
tr: Başlık ekle

en: Add to bouquet
tr: Buket ekle

en: Add to favourites
tr: Favorilere ekle

en: Adjust the color settings so that all the color shades are distinguishable, but appear as saturated as possible. If you are happy with the result, press OK to close the video fine-tuning, or use the number keys to select other test screens.
tr: Renk ayarlarınızı yaparken, renk geçişlerini mümkün olduğunca dolgun ve ayırt edilebilir şekilde ayarlayın. Sonuçtan memnunsanız, görüntü ince ayarını kapatmak için OK tuşuna basın yada test ekranında belirtilen numaraları kumandanızdan tuşlayarak diğer test ekranlarını görün.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Advanced Video Setup
tr: Gelişmiş Görüntü Kurulumu

en: Advanced restore
tr: Gelişmiş geri yükleme

en: After event
tr: Program bittikten sonra

en: After the start wizard is completed, you need to protect single services. Refer to your dreambox's manual on how to do that.
tr: Sihirbaz tamamlandıktan sonra, kanal korumasına ihtiyacınız olacak. Nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız Dreambox'ınızın kullanım kılavuzuna başvurun.

en: Album
tr: Albüm

en: All
tr: Tümü

en: All Satellites
tr: Tüm uydular

en: Alpha
tr: Saydamlık

en: Alternative radio mode
tr: Alternatif radyo kipi

en: Alternative services tuner priority
tr: Alternatifli kanallarda tuner önceliği

en: An empty filename is illegal.
tr: Boş dosya adı geçersiz.

en: An unknown error occured!
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu!

en: Arabic
tr: Arapça

en: Are you sure you want to activate this network configuration?
tr: Bu ağ yapılandırmasını etkinleştirmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to delete
    following backup:
tr: Aşağıdaki belirtilen yedeği
    silmek istiyor musunuz?:

en: Are you sure you want to restart your network interfaces?
tr: Ağ arayüzlerini yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to restore
    following backup:
tr: Aşağıdaki belirtilen yedeği
    geri yüklemek istiyor musunuz?:

en: Are you sure you want to restore your Enigma2 backup?
    Enigma2 will restart after the restore
tr: Enigma2 yedeğinizi geri yüklemek istiyor musunuz?
    Geri yükleme işleminden sonra Enigma2 yeniden başlayacaktır

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Ask before shutdown:
tr: Kapatmadan önce sor:

en: Ask user
tr: Sor

en: Aspect Ratio
tr: En boy oranı

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Options...
tr: Ses Ayarları...

en: Author:
tr: Yazar:

en: Authoring mode
tr: Yayınlama kipi

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto chapter split every ? minutes (0=never)
tr: Belirtilen sürelerde otomatik bölümlere ayrılsın mı? dakika (0=ayırma)

en: Auto scart switching
tr: Otomatik scart anahtarlama

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic Scan
tr: Otomatik arama

en: Available format variables
tr: Kullanılabilir biçim (format) değişkenleri

en: Back
tr: Geri

en: Background
tr: Arkaplan

en: Backup
tr: Yedek al

en: Backup Location
tr: Yedeğin yükleneceği hedef konum

en: Backup Mode
tr: Yedeklenecek klasör

en: Backup done.
tr: Yedekleme tamamlandı.

en: Backup failed.
tr: Yedekleme sırasında hata oluştu.

en: Backup is done. Please press OK to see the result.
tr: Yedekleme tamamlandı. OK tuşuna basarak sonucu görebilirsiniz.

en: Backup running
tr: Yedekleme çalışıyor

en: Backup running...
tr: Yedekleme çalışıyor...

en: Backup system settings
tr: Sistem ayarlarını yedekle

en: Band
tr: Bant

en: Bandwidth
tr: Bant genişliği

en: Begin time
tr: Başlangıç

en: Behavior of 'pause' when paused
tr: Duraklama kipinde 'duraklat' tuşu görevi

en: Behavior of 0 key in PiP-mode
tr: PiP kipinde 0 tuşu görevi

en: Behavior when a movie is started
tr: Film başlatıldığı zaman

en: Behavior when a movie is stopped
tr: Film durdurulduğu zaman

en: Behavior when a movie reaches the end
tr: Filmin sonuna ulaşıldığında

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Burn DVD
tr: DVD yaz

en: Burn existing image to DVD
tr: Varolan imajı DVD'ye yaz

en: Burn to DVD...
tr: DVD'ye yaz...

en: Bus:
tr: Yol:

en: By pressing the OK Button on your remote control, the info bar is being displayed.
tr: OK tuşuna basıldığı zaman bilgi çubuğu gösterilsin mi?

en: CF Drive
tr: CF Sürücüsü

en: CI assignment
tr: CI ataması

en: Cable
tr: Kablo

en: Cache Thumbnails
tr: Küçük resimleri önbelleğe al

en: Call monitoring
tr: Çağrı görüntüleme

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cannot parse feed directory
tr: Besleme (feed) ayrıştırılamadı

en: Capacity:
tr: Kapasite:

en: Card
tr: Kart

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Change bouquets in quickzap
tr: Kanal değiştirirken buketler arası geçişe izin

en: Change dir.
tr: Klasör değiştir

en: Change pin code
tr: Şifre değiştir

en: Change service pin
tr: Kanal şifresini değiştir

en: Change service pins
tr: Kanal şifrelerini değiştir

en: Change setup pin
tr: Kurulum şifresini değiştir

en: Channel
tr: Kanal

en: Channel Selection
tr: Kanal Seçimi

en: Channel not in services list
tr: Kanal, kanal listesinde mevcut değil

en: Channel:
tr: Kanal:

en: Channellist menu
tr: Kanal listesi menüsü

en: Chap.
tr: Bölüm

en: Chapter
tr: Bölüm

en: Chapter:
tr: Bölüm:

en: Check
tr: Kontrol et

en: Checking Filesystem...
tr: Dosya sistemi kontrol ediliyor...

en: Choose Tuner
tr: Tuner Seç

en: Choose backup files
tr: Yedeklenecek dosyaları seç

en: Choose backup location
tr: Yedekleme konumu seç

en: Choose bouquet
tr: Buket Seç

en: Choose source
tr: Kaynak seç

en: Choose target folder
tr: Hedef klasörü seç

en: Choose upgrade source
tr: Güncelleme sunucusu ayarları

en: Choose your Skin
tr: Arayüzünüzü Seçin

en: Circular left
tr: Dairesel sola

en: Circular right
tr: Dairesel sağa

en: Cleanup
tr: Temizle

en: Clear before scan
tr: Arama öncesi kanal listesini temizle

en: Clear log
tr: Kayıt günlüğünü temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Code rate high
tr: Yüksek kod oranı

en: Code rate low
tr: Düşük kod oranı

en: Coderate HP
tr: Yüksek güç (HP) kod oranı

en: Coderate LP
tr: Düşük güç (LP) kod oranı

en: Collection name
tr: Koleksiyon adı

en: Collection settings
tr: Koleksiyon ayarları

en: Color Format
tr: Renk Biçimi

en: Command execution...
tr: Komut çalıştırılıyor...

en: Command order
tr: Emir sıralaması

en: Committed DiSEqC command
tr: Bağlı DiSEqC emri

en: Common Interface
tr: Ortak Arayüz

en: Common Interface Assignment
tr: Ortak Arayüz Ataması

en: CommonInterface
tr: Ortak arayüz

en: Communication
tr: İletişim

en: Compact flash card
tr: Compact flash kartı

en: Complete
tr: Tamamı

en: Complex (allows mixing audio tracks and aspects)
tr: Kompleks (karışık ses izlerine ve açılara izin verir)

en: Config
tr: Ayarlar

en: Configuration Mode
tr: Yapılandırma tipi

en: Configuring
tr: Ayarlanıyor

en: Conflicting timer
tr: Zamanlama çakışması

en: Connected to
tr: Bağlanılıyor

en: Connected to Fritz!Box!
tr: Fritz!Box! a bağlanıldı!

en: Connecting to Fritz!Box...
tr: Fritz!Box'a bağlanılıyor...

en: Connection to Fritz!Box
    failed! (%s)
    retrying...
tr: Fritz!Box bağlantısı
    başarısız! (%s)
    yeniden deneniyor...

en: Constellation
tr: Takımyıldız

en: Content does not fit on DVD!
tr: İçerik DVD'ye sığmıyor!

en: Continue in background
tr: Arkaplanda devam et

en: Continue playing
tr: Oynatmaya devam et

en: Contrast
tr: Kontrast

en: Could not connect to Dreambox .NFI Image Feed Server:
tr: Dreambox .NFI bellenim sunucusuna bağlanamıyor:

en: Could not load Medium! No disc inserted?
tr: DVD medyası yüklenemedi. DVD diski takılı değil mi?

en: Couldn't record due to conflicting timer %s
tr: %s zamanlayıcısı ile çakışmadan dolayı kayıt yapılamaz

en: Create DVD-ISO
tr: DVD-ISO oluştur

en: Create movie folder failed
tr: Film klasörü (movie) oluşturulamadı

en: Creating directory %s failed.
tr: %s klasörü oluşturulamadı.

en: Creating partition failed
tr: Diski bölümü oluşturulamadı

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Current Transponder
tr: Geçerli Transponder

en: Current settings:
tr: Geçerli ayarlar:

en: Current version:
tr: Geçerli sürüm:

en: Custom skip time for '1'/'3'-keys
tr: '1'/'3' tuşlarında atlanılacak süre

en: Custom skip time for '4'/'6'-keys
tr: '4'/'6' tuşlarında atlanılacak süre

en: Custom skip time for '7'/'9'-keys
tr: '7'/'9' tuşlarında atlanılacak süre

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Cut
tr: Kes

en: Cutlist editor...
tr: Kesim listesi düzenleyici...

en: Czech
tr: Çekçe

en: DVD Player
tr: DVD Oynatıcı

en: DVD media toolbox
tr: DVD medya araçları

en: Danish
tr: Danca

en: Date
tr: Tarih

en: Deep Standby
tr: Kapat

en: Default Settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Default services lists
tr: Varsayılan kanal listesi

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Delay
tr: Gecikme

en: Delete
tr: Sil

en: Delete entry
tr: Seçimi sil

en: Delete failed!
tr: Silme işlemi başarısız!

en: Delete no more configured satellite
    %s?
tr: Yapılandırırken ihtiyaç duymadığınız %s
    uydusunu silmek istiyor musunuz?

en: Description
tr: Açıklama

en: Deselect
tr: Seçimi kaldır

en: Destination directory
tr: Hedef Klasör

en: Details
tr: Detaylar

en: Detected HDD:
tr: Tanınan HDD:

en: Detected NIMs:
tr: Tanınan NIM:

en: DiSEqC mode
tr: DiSEqC tipi

en: DiSEqC repeats
tr: DiSEqC tekrarı

en: Direct playback of linked titles without menu
tr: Linklenmiş başlıkları menü olmadan hemen oynat.

en: Directory %s nonexistent.
tr: %s klasörü oluşturulmamış.

en: Disable
tr: Kapat

en: Disable Picture in Picture
tr: Resim içinde resim (PIP) 'i kapat

en: Disable Subtitles
tr: Altyazıyı Kapat

en: Disable timer
tr: Zamanlayıcıyı Kapat

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disconnected from
    Fritz!Box! (%s)
    retrying...
tr: Fritz!Box
    bağlı değil! (%s)
    yeniden deneniyor...

en: Dish
tr: Çanak anten

en: Display 16:9 content as
tr: 16:9 içeriği şu şekilde göster

en: Display 4:3 content as
tr: 4:3 içeriği şu şekilde göster

en: Display >16:9 content as
tr: >16:9 içeriği şu şekilde göster

en: Display Setup
tr: OLED ekran ayarları

en: Display and Userinterface
tr: Görünüm ve kullanıcı arayüzü

en: Do you really want to REMOVE
    the plugin "%s"?
tr:  "%s" eklentisini KALDIRMAK
    istiyor musunuz?

en: Do you really want to check the filesystem?
    This could take lots of time!
tr: Dosya sistemini kontrol etmek istiyor musunuz?
    Bu işlem çok uzun sürebilir!

en: Do you really want to delete %s?
tr: %s silmek istiyor musunuz?

en: Do you really want to download
    the plugin "%s"?
tr: "%s" eklentisini indirmek
    istiyor musunuz?

en: Do you really want to initialize the harddisk?
    All data on the disk will be lost!
tr: Sabit diski sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?
    Bütün verilerinizi kaybedebilirsiniz!

en: Do you really want to remove directory %s from the disk?
tr: %s klasörünü silmek istiyor musunuz?

en: Do you really want to remove your bookmark of %s?
tr: %s isimli yer imini silmek istiyor musunuz?

en: Do you want to backup now?
    After pressing OK, please wait!
tr: Yedeklemeyi şimdi başlatmak istiyor musunuz?
    Lütfen OK tuşuna bastıktan sonra bekleyiniz!

en: Do you want to burn this collection to DVD medium?
tr: Bu koleksiyonu DVD medyasına yazmak istiyor musunuz?

en: Do you want to continue installing or removing selected plugins?
tr: Seçtiğiniz eklentiyi yüklemek veya kaldırmak istiyor musunuz?

en: Do you want to do a service scan?
tr: Kanal araması yapmak ister misiniz?

en: Do you want to do another manual service scan?
tr: Başka kanal araması yapacak mısınız?

en: Do you want to enable the parental control feature on your dreambox?
tr: Ebeveyn kontrolü özelliğini etkinleştirmek ister misiniz?

en: Do you want to install default sat lists?
tr: Varsayılan kanal listesini yüklemek ister misiniz?

en: Do you want to install the package:
tr: Seçilen paketi yüklemek istiyor musunuz?:

en: Do you want to play DVD in drive?
tr: DVD'yi oynatmak istiyor musunuz?

en: Do you want to preview this DVD before burning?
tr: DVD'yi yazmadan önce önizleme yapmak istiyor musunuz?

en: Do you want to reboot your Dreambox?
tr: Dreambox'ı yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Do you want to remove the package:
tr: Seçilen paketi kaldırmak istiyor musunuz?:

en: Do you want to restore your settings?
tr: Ayarlarınızı geri yüklemek istiyor musunuz?

en: Do you want to resume this playback?
tr: Oynatmaya kaldığınız yerden devam etmek istiyor musunuz?

en: Do you want to update your Dreambox?
tr: Dreambox'ı güncellemek istiyor musunuz?

en: Do you want to update your Dreambox?
    After pressing OK, please wait!
tr: Dreambox'ı güncellemek istiyor musunuz?
    Lütfen OK'a bastıktan sonra bekleyin!

en: Do you want to upgrade the package:
tr: Seçilen paketi güncellemek istiyor musunuz?:

en: Do you want to view a tutorial?
tr: Cihaz kullanımını anlatan öğreticiyi görmek ister misiniz?

en: Don't stop current event but disable coming events
tr: Mevcut EPG programını kaydet ama gelecek programda kapat

en: Done - Installed or upgraded %d packages
tr: Tamamlandı - %d paket yüklendi veya güncellendi

en: Done - Installed or upgraded %d packages with %d errors
tr: Tamamlandı - %d paket yüklendi veya güncellendi %d pakette hata oluştu

en: Done - Installed, upgraded or removed %d packages with %d errors
tr: Tamamlandı - %d paket yüklendi, güncellendi veya kaldırıldı. %d pakette hata oluştu

en: Download
tr: İndir

en: Download .NFI-Files for USB-Flasher
tr: USB Flaşlayıcı için .NFI dosyası indir

en: Download Plugins
tr: Eklenti İndir

en: Download of USB flasher boot image failed:
tr: Önyükleme yapabilir USB flaşlayıcı bellenim dosyası indirilirken hata oluştu:

en: Downloadable new plugins
tr: İndirilebilir yeni eklentiler

en: Downloadable plugins
tr: İndirilebilir eklentiler

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Downloading plugin information. Please wait...
tr: Eklenti bilgisi indiriliyor. Lütfen bekleyin...

en: Dreambox format data DVD (HDTV compatible)
tr: Dreambox DVD biçimi (HDTV uyumlu)

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: E
tr: D

en: EPG Selection
tr: EPG Seçimi

en: ERROR - failed to scan (%s)!
tr: HATA - arama başarısız (%s)!

en: East
tr: Doğu

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit DNS
tr: DNS Düzenle

en: Edit IPKG source URL...
tr: IPKG kaynak adresi...

en: Edit Title
tr: Başlık Düzenle

en: Edit chapters of current title
tr: Geçerli başlık için bölümleri düzenle

en: Edit services list
tr: Kanal listesini düzenle

en: Edit settings
tr: Ayarları düzenle

en: Edit the Nameserver configuration of your Dreambox.
tr: Dreambox'ınızın isim sunucu (DNS) ayarlarını yapılandırın.

en: Edit the network configuration of your Dreambox.
tr: Dreambox'ınızın ağ ayarlarını yapılandırın.

en: Edit title
tr: Başlığı düzenle

en: Electronic Program Guide
tr: Elektronik Televizyon Rehberi

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable 5V for active antenna
tr: aktif anten için 5V gerilimi etkinleştir

en: Enable multiple bouquets
tr: Çoklu buket kullanımını etkinleştir

en: Enable parental control
tr: Ebeveyn kontrolünü aç

en: Enable timer
tr: Zamanlayıcıyı aç

en: Enabled
tr: Etkin

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: Encryption Key
tr: Şifreleme Anahtarı

en: Encryption Keytype
tr: Şifreleme anahtar tipi

en: Encryption Type
tr: Şifreleme Tipi

en: End
tr: Bitiş zamanı

en: End time
tr: Bitiş zamanı

en: EndTime
tr: Bitiş saati

en: English
tr: İngilizce

en: Enigma2 Skinselector v0.5 BETA
    
    If you experience any problems please contact
    stephan@reichholf.net
    
    © 2006 - Stephan Reichholf
tr: Enigma2 Arayüz Seçtirici v0.5 BETA
    
    Herhangi bir hatayla karşılaşırsanız lüften
    stephan@reichholf.net ile irtibata geçin
    
    Â© 2006 - Stephan Reichholf

en: Enter Fast Forward at speed
tr: Hızlı sardırma hızı (FF)

en: Enter Rewind at speed
tr: Geri sardırma hızı (RW)

en: Enter WLAN network name/SSID:
tr: Kablosuz (WLAN) ağ adı/SSID girin:

en: Enter WLAN passphrase/key:
tr: WLAN ön paylaşımlı anahtarı (passphrase/key) girin:

en: Enter main menu...
tr: Ana menüyü göster...

en: Enter the service pin
tr: Kanal şifresini girin

en: Error
tr: Hata

en: Error executing plugin
tr: Eklentinin çalıştırılması sırasında hata oluştu

en: Error: %s
    Retry?
tr: Hata: %s
    Tekrar denensin mi?

en: Eventview
tr: Program detayı

en: Everything is fine
tr: Herşey güzel

en: Execution Progress:
tr: Uygulama ilerliyor:

en: Execution finished!!
tr: Uygulama bitti!!

en: Exit
tr: Çıkış

en: Exit editor
tr: Editörden çık

en: Exit the wizard
tr: Sihirbazdan çık

en: Exit wizard
tr: Sihirbazdan çık

en: Expert
tr: Uzman

en: Extended Networksetup Plugin...
tr: Gelişmiş Ağ Kurulum Eklentisi...

en: Extended Setup...
tr: Gelişmiş Kurulum...

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: Factory reset
tr: Fabrika ayarlarına dön

en: Failed
tr: Başarısız

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast DiSEqC
tr: Hızlı DiSEqC

en: Fast Forward speeds
tr: Hızlı sardırma (FF) hızları

en: Fast epoch
tr: Hızlı tur

en: Favourites
tr: Favoriler

en: Filesystem Check...
tr: Dosya sistemi kontrolü...

en: Filesystem contains uncorrectable errors
tr: Dosya sistemi içeriğinde düzeltilemeyen hatalar var

en: Finetune
tr: İnce ayar

en: Finished
tr: Tamamlanmış

en: Finished configuring your network
tr: Ağ yapılandırması tamamlandı.

en: Finished restarting your network
tr: Ağ yeniden başlatıldı

en: Finnish
tr: Fince

en: First we need to download the latest boot environment for the USB flasher.
tr: Öncelikle en güncel önyükleme yapabilir USB flaşlayıcı ortamının indirilmesi gerekiyor.

en: Flash
tr: Flaş

en: Flashing failed
tr: Flaşa yazma başarısız

en: Format
tr: Biçimlendir

en: Frame repeat count during non-smooth winding
tr: Adım adım ilerletmede çerçeve tekrar sayısı

en: Frame size in full view
tr: Tam ekranda çerçeve boyutu

en: French
tr: Fransızca

en: Frequency
tr: Frekans

en: Frequency bands
tr: Frekans bantları

en: Frequency scan step size(khz)
tr: Frekans arama adımı (khz)

en: Frequency steps
tr: Frekans adımları

en: Fri
tr: Cuma

en: Friday
tr: Cuma

en: Frisian
tr: Frizyece

en: Fritz!Box FON IP address
tr: Fritz!Box FON IP adresi

en: Frontprocessor version: %d
tr: Frontprocessor sürümü: %d

en: Fsck failed
tr: Fsck (dosya sistemi tutarlılık kontrolü) başarısız

en: Function not yet implemented
tr: Fonksiyon henüz uygulanmamış

en: GUI needs a restart to apply a new skin
    Do you want to Restart the GUI now?
tr: Yeni arayüzü etkinleştirmek için yeniden başlatma gerekiyor
    Grafik arayüzünü (GUI) yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Gateway
tr: Ağ geçidi

en: General AC3 Delay
tr: Genel AC3 gecikmesi

en: General AC3 delay
tr: Genel AC3 gecikmesi

en: General PCM Delay
tr: Genel PCM gecikmesi

en: General PCM delay
tr: Genel PCM gecikmesi

en: Genre
tr: Tür

en: German
tr: Almanca

en: Getting plugin information. Please wait...
tr: Eklenti bilgisi getiriliyor. Lütfen bekleyin...

en: Goto 0
tr: 0 a git

en: Goto position
tr: Pozisyona git

en: Graphical Multi EPG
tr: Grafik arayüzlü çoklu EPG'yi göster

en: Greek
tr: Yunanca

en: Guard Interval
tr: Koruma Süresi

en: Guard interval mode
tr: Koruma süre kipi

en: Harddisk
tr: Sabitdisk

en: Harddisk setup
tr: Sabitdisk kurulumu

en: Harddisk standby after
tr: Kullanılmadığında sabit diski bekleme kipine geçir

en: Hidden network SSID
tr: Gizlenmiş ağ SSID

en: Hierarchy Information
tr: Hiyerarşi Bilgisi

en: Hierarchy mode
tr: Hiyerarşi kipi

en: High bitrate support
tr: Yüksek bit oranı desteği

en: Horizontal
tr: Yatay (H)

en: How many minutes do you want to record?
tr: Kaç dakikalık kayıt başlatmak istiyorsunuz?

en: Hungarian
tr: Macarca

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: ISO file is too large for this filesystem!
tr: ISO dosyası bu dosya sistemi için çok büyük!

en: ISO path
tr: ISO yol adı

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: If you can see this page, please press OK.
tr: Bu sayfayı görebiliyorsanız, OK'a basınız.

en: If you see this, something is wrong with
    your scart connection. Press OK to return.
tr: Eğer bunu görüyorsanız, scart bağlantınızla
    ilgili bazı hatalar var. Geri dönmek için OK tuşuna basın.

en: If your TV has a brightness or contrast enhancement, disable it. If there is something called "dynamic", set it to standard. Adjust the backlight level to a value suiting your taste. Turn down contrast on your TV as much as possible.
    Then turn the brightness setting as low as possible, but make sure that the two lowermost shades of gray stay distinguishable.
    Do not care about the bright shades now. They will be set up in the next step.
    If you are happy with the result, press OK.
tr: Eğer TV'nizde parlaklık ve kontrast geliştirme özelliğini kullanıyorsanız, devre dışı bırakın. TV ayarlarınızda "dinamik" ismiyle adlandırılan ayar aktifse, standart'a getirin. Zemin ışıklandırma (backlight) seviyesini ayarlayın.
    Kontrast oranını olabildiğince düşürün. Parlaklık seviyesini mümkün olduğunca düşürün, en alttaki iki gri tonuda ayırt edebilecek şekilde ayarlarınızı yapın.
    Parlak tonları şuan için dert etmeyin. Onları bir sonraki adımda ayarlayabilirsiniz.
    Sonuçtan memnunsanız, OK tuşuna basın.

en: Image flash utility
tr: Bellenim flaşlama aracı

en: Image-Upgrade
tr: Bellenim Güncelle

en: In Progress
tr: İlerliyor

en: In order to record a timer, the TV was switched to the recording service!
tr: Zamanlanmış kayıt görevi başlatıldı, TV fonksiyonundan kayıt fonksiyonuna geçildi!

en: Increased voltage
tr: Arttırılmış voltaj

en: Index
tr: Dizin

en: InfoBar
tr: Bilgi çubuğu

en: Infobar timeout
tr: Bilgi çubuğu zaman aşımı süresi

en: Information
tr: Bilgi

en: Init
tr: Sıfırla

en: Initialization...
tr: Sıfırlama...

en: Initialize
tr: Sıfırla

en: Initializing Harddisk...
tr: Sabitdisk sıfırlanıyor...

en: Input
tr: Giriş

en: Install
tr: Yükle

en: Install a new image with a USB stick
tr: Yeni bellenimi USB bellekten yükle

en: Install a new image with your web browser
tr: Yeni bellenimi internet gezgin (ie,firefox vb.) programıyla yükle

en: Install local IPKG
tr: Çevrimdışı IPKG yükle

en: Install or remove finished.
tr: Yükleme veya kaldırma tamamlandı.

en: Install settings, skins, software...
tr: Yapılandırma ayarı, arayüz, yazılım yükleyin...

en: Install software updates...
tr: Yazılım güncellemelerini yükle...

en: Install/
    Remove
tr: Yükle/
    Kaldır

en: Installation finished.
tr: Yükleme tamamlandı.

en: Installing
tr: Kuruluyor

en: Installing Software...
tr: Yazılım yükleniyor...

en: Installing default sat lists... Please wait...
tr: Varsayılan uydu listesi yükleniyor... Lütfen bekleyin...

en: Installing defaults... Please wait...
tr: Varsayılan bilgiler yükleniyor... Lütfen bekleyin...

en: Installing package content... Please wait...
tr: Paket içeriği yükleniyor... Lütfen bekleyin...

en: Instant Record...
tr: Anlık Kayıt...

en: Integrated Ethernet
tr: Entegre Ağ Donanımı

en: Integrated Wireless
tr: Entegre Kablosuz Ağ Donanımı

en: Intermediate
tr: Orta

en: Internal Flash
tr: Dahili Flaş

en: Invalid Location
tr: Geçersiz Konum

en: Invalid directory selected: %s
tr: Seçilen klasör geçersiz: %s

en: Inversion
tr: Tersine çevir

en: Invert display
tr: Ekranı ters çevir

en: Is this videomode ok?
tr: Bu video kipini onaylıyor musunuz?

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Job View
tr: Görev Göster

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard Map
tr: Klavye dizilimi

en: Keyboard Setup
tr: Klavye Kurulumu

en: Keymap
tr: Tuş dizilimi (keymap)

en: LAN Adapter
tr: LAN Donanımı

en: Language selection
tr: Dil seçimi

en: Language...
tr: Dil ayarları

en: Last speed
tr: Son hız

en: Latitude
tr: Enlem

en: Latvian
tr: Letonca

en: Leave DVD Player?
tr: DVD Oynatıcıyı Kapat?

en: Left
tr: Sol

en: Lets you view/edit files in your Dreambox
tr: Dreambox'ınızdaki dosyaları görün/düzenleyin

en: Limit east
tr: Doğu limiti

en: Limit west
tr: Batı limiti

en: Limited character set for recording filenames
tr: Kayıt işleminde dosya adı karakter setini sınırla

en: Limits off
tr: Limitler kapalı

en: Limits on
tr: Limitler açık

en: Linked titles with a DVD menu
tr: DVD Menüsü ile bağlı başlıklar

en: List of Storage Devices
tr: Depolama Aygıtları

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Load
tr: Yükle

en: Load Length of Movies in Movielist
tr: Film listesinde, film sürelerini göster

en: Local Network
tr: Yerel Ağ

en: Location
tr: Konum

en: Lock:
tr: Kilitli:

en: Log results to harddisk
tr: Sonuçlara ilişkin sabitdiskte günlük tut

en: Long Keypress
tr: Tuşa uzun süre basıldığında

en: Longitude
tr: Boylam

en: MMC Card
tr: MMC Kart

en: MORE
tr: DAHA SONRA

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Mainmenu
tr: Anamenü

en: Make this mark an 'in' point
tr: 'içinde' noktası olarak işaretle

en: Make this mark an 'out' point
tr: 'dışında' noktası olarak işaretle

en: Make this mark just a mark
tr: Bu işareti sadece bir işaret olarak kullan

en: Manage your receiver's software
tr: Uydu alıcınızın sistem yazılımı yönetin

en: Manual Scan
tr: Elle arama

en: Manual transponder
tr: Transponder bilgilerini elle gir

en: Manufacturer
tr: Üretici

en: Margin after record
tr: Kayıt sonrasına marj süresi ekle (dk.)

en: Margin before record (minutes)
tr: Kayıt başına marj süresi ekle (dk.)

en: Media player
tr: Ortam oynatıcı

en: MediaPlayer
tr: Ortam Oynatıcı

en: Medium is not a writeable DVD!
tr: DVD medyası yazılabilir değil!

en: Medium is not empty!
tr: DVD medyası boş değil!

en: Menu
tr: Menü

en: Message
tr: Mesaj

en: Message...
tr: Mesaj...

en: Mkfs failed
tr: Mkfs (disk biçimlendirme) başarısız

en: Mode
tr: Kip

en: Modulation
tr: Modülasyon

en: Modulator
tr: Modülatör

en: Mon
tr: Ptesi

en: Mon-Fri
tr: Pzt-Cum

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Mount failed
tr: Depolama aygıtı bağlama işlemi (mount) başarısız

en: Move Picture in Picture
tr: Resim içinde resim (PiP)'i  taşı

en: Move east
tr: Doğuya taşı

en: Move west
tr: Batıya taşı

en: Movielist menu
tr: Film Listesi Menüsü

en: Multi EPG
tr: Çoklu EPG

en: Multimedia
tr: Çoklu ortam

en: Multiple service support
tr: Çoklu kanal desteği

en: Multisat
tr: Çoklu uydu

en: Mute
tr: Sessiz

en: N/A
tr: Kullanılamaz

en: NEXT
tr: SONRA

en: NFI image flashing completed. Press Yellow to Reboot!
tr: NFI bellenim flaşlaması tamamlandı. Sarı tuşa basarak yeniden başlatın!

en: NOW
tr: ŞİMDİ

en: Name
tr: Ad

en: Nameserver
tr: İsim sunucusu (DNS)

en: Nameserver %d
tr: İsim sunucusu (DNS) %d

en: Nameserver Setup
tr: İsim sunucusu (DNS) kurulumu

en: Nameserver settings
tr: İsim sunucusu (DNS) ayarları

en: Netmask
tr: Alt ağ maskesi

en: Network
tr: Ağ

en: Network Configuration...
tr: Ağ Yapılandırması...

en: Network Mount
tr: Ağ Depolama Aygıtı Bağla

en: Network SSID
tr: Ağ SSID

en: Network Setup
tr: Ağ Kurulumu

en: Network scan
tr: Ağ arama

en: Network setup
tr: Ağ kurulumu

en: Network test
tr: Ağ yapılandırmasını test et

en: Network test...
tr: Ağ testi...

en: Network...
tr: Ağ ayarları

en: Network:
tr: Ağ:

en: NetworkWizard
tr: Ağ yapılandırma sihirbazı

en: New
tr: Yeni

en: New pin
tr: Yeni şifre

en: New version:
tr: Yeni sürüm:

en: Next
tr: Sonraki

en: No
tr: Hayır

en: No (supported) DVDROM found!
tr: Desteklenen DVDROM  bulunamadı!

en: No 50 Hz, sorry. :(
tr: 50 Hz desteklemiyor, üzgünüm. :(

en: No HDD found or HDD not initialized!
tr: HDD bulunamadı veya HDD ilişkilendirilemedi!

en: No Networks found
tr: Kablosuz Ağ bulunamadı

en: No backup needed
tr: Yedekleme gerekmiyor

en: No data on transponder!
    (Timeout reading PAT)
tr: Transponder'da yayın yok!
    (PAT okunurken zaman aşımı oluştu)

en: No description available.
tr: Açıklayıcı bilgi yok.

en: No details for this image file
tr: Bu bellenim dosyasının detay bilgisi yok

en: No displayable files on this medium found!
tr: Bu medyada gösterilecek dosya bulunamadı!

en: No event info found, recording indefinitely.
tr: EPG bilgisi bulunamadı, süresiz kaydediliyor.

en: No free tuner!
tr: Boş tuner yok!

en: No packages were upgraded yet. So you can check your network and try again.
tr: Hiçbir paket güncellenemedi. Ağ ayarlarınızı kontrol ettikten sonra tekrar deneyin.

en: No picture on TV? Press EXIT and retry.
tr: TV'nizde resim yoksa EXIT'e basın ve tekrar deneyin.

en: No positioner capable frontend found.
tr: Pozisyoner uyumlu uç ekipman bulunamadı.

en: No satellite frontend found!!
tr: Uydu uç ekipmanı (frontend) bulunamadı!!

en: No tags are set on these movies.
tr: Bu filmler için etiket tanımlanmamış

en: No tuner is configured for use with a diseqc positioner!
tr: DiSEqC pozisyoner kullanımı için tuner ayarı yapılmamış!

en: No tuner is enabled!
    Please setup your tuner settings before you start a service scan.
tr: Tuner ayarları yapılmamış!
    Lütfen kanal aramasına başlamadan önce tuner ayarlarınızı yapınız.

en: No useable USB stick found
tr: Kullanılabilir USB bellek bulunamadı

en: No valid service PIN found!
    Do you like to change the service PIN now?
    When you say 'No' here the service protection stay disabled!
tr: Tanımlanmış kanal şifresi (PIN) bulunamadı!
    Kanal şifresini (PIN) şimdi değiştirmek ister misiniz?
    'Hayır' derseniz kanal koruması devredışı kalacaktır.

en: No valid setup PIN found!
    Do you like to change the setup PIN now?
    When you say 'No' here the setup protection stay disabled!
tr: Tanımlanmış kurulum şifresi (PIN) bulunamadı!
    Kurulum şifresini (PIN) şimdi değiştirmek ister misiniz?
    'Hayır' derseniz kurulum koruması devredışı kalacaktır.

en: No working local network adapter found.
    Please verify that you have attached a network cable and your network is configured correctly.
tr: Çalışan yerel ağ donanımı bulunamadı.
    Lütfen ağ kablonuzun bağlı olduğundan ve ağ ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olun.

en: No working wireless network adapter found.
    Please verify that you have attached a compatible WLAN device and your network is configured correctly.
tr: Çalışan kablosuz ağ donanımı bulunamadı.
    Uyumlu WLAN USB donanımının takılı olduğundan emin olun ve ağ yapılandırmanızı doğru yaptığınızdan emin olun.

en: No working wireless network interface found.
     Please verify that you have attached a compatible WLAN device or enable your local network interface.
tr: Çalışan kablosuz ağ arayüzü bulunamadı.
     Uyumlu WLAN USB donanımının takılı olduğundan emin olun veya yerel ağ arayüzünü etkinleştirin.

en: No, but restart from begin
tr: Hayır, ama en başından başlat

en: No, do nothing.
tr: Hayır, birşey yapma

en: No, just start my dreambox
tr: Hayır, Dreambox'ımı şimdi başlat

en: No, scan later manually
tr: Hayır, taramayı daha sonra elle yapacağım

en: None
tr: Yok

en: Nonlinear
tr: Doğrusal olmayan

en: North
tr: Kuzey

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Not enough diskspace. Please free up some diskspace and try again. (%d MB required, %d MB available)
tr: Yeterli disk alanı yok. Lütfen gerekli disk alanını açın ve tekrar deneyin. (gereken: %d MB, kullanılabilen: %d MB)

en: Nothing to scan!
    Please setup your tuner settings before you start a service scan.
tr: Kanal araması yapılmadı!
    Lütfen kanal araması yapmadan önce tuner kurulumunuzu tamamlayın.

en: Now Playing
tr: Oynatılıyor

en: Now, use the contrast setting to turn up the brightness of the background as much as possible, but make sure that you can still see the difference between the two brightest levels of shades.If you have done that, press OK.
tr: Şimdi, kontrast ayarlarını kullanarak arkazemin üzerinde, ekrandaki iki parlaklık tonunu ayırt edebilecek şekilde ve mümkün olduğunca parlaklık seviyesini arttırın. İşlemi tamamladıktan sonra OK tuşuna basın.

en: OK
tr: Tamam

en: OK, guide me through the upgrade process
tr: Tamam, güncelleme işleminde bana rehberlik yap.

en: OSD Settings
tr: OSD Ayarları

en: OSD visibility
tr: OSD görünürlüğü

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: One
tr: Bir

en: Online-Upgrade
tr: Çevrimiçi Güncelle

en: Only Free scan
tr: Yalnızca şifresiz

en: Orbital Position
tr: Uydu yörüngesi

en: PIDs
tr: PID

en: Package details for:
tr: Belirtilen paketin detayları:

en: Package list update
tr: Paket listesi güncelleniyor

en: Packet management
tr: Paket yönetimi

en: Packet manager
tr: Paket yönetimi

en: Page
tr: Sayfa

en: Parent Directory
tr: Üst Klasör

en: Parental control
tr: Ebeveyn kontrolü

en: Parental control services Editor
tr: Ebeveyn korumasındaki kanalları yönet

en: Parental control setup
tr: Ebeveyn kontrolü kurulumu

en: Parental control type
tr: Ebeveyn kontrolü tipi

en: Pause movie at end
tr: Bittiğinde filmi duraklat

en: PiPSetup
tr: PiP Kurulumu

en: PicturePlayer
tr: Resim Oynatıcı

en: Pin code needed
tr: Şifre gerekiyor

en: Play
tr: Oynat

en: Play Audio-CD...
tr: Ses CD'si (Audio CD) oynat...

en: Play DVD
tr: DVD Oynat

en: Play Music...
tr: Müzik dinle...

en: Play recorded movies...
tr: Kayıtlı video dosyalarını göster...

en: Please Reboot
tr: Lütfen yeniden başlatın

en: Please Select Medium to be Scanned
tr: Lütfen araştırmak istediğiniz medyayı seçin

en: Please change recording endtime
tr: Lütfen kayıt bitiş saatini değiştirin

en: Please check your network settings!
tr: Lütfen ağ ayarlarını kontrol edin!

en: Please choose .NFI image file from feed server to download
tr: Lütfen sunucudan çekmek istediğiniz .NFI bellenim dosyasını seçin

en: Please choose an extension...
tr: Lütfen kullanmak istediğiniz eklentiyi seçin...

en: Please choose he package...
tr: Lütfen paket seçin...

en: Please choose the default services lists you want to install.
tr: Lütfen yüklemek istediğiniz varsayılan kanal listesini seçin.

en: Please disconnect all USB devices from your Dreambox and (re-)attach the target USB stick (minimum size is 64 MB) now!
tr: Lütfen tüm USB aygıtlarını Dreambox'ınızdan çıkarın ve işlem yapmak istediğiniz USB belleği (min. 64MB kapasiteli) tekrar takın!

en: Please do not change any values unless you know what you are doing!
tr: Lütfen ne yaptığınızı bilmiyorsanız hiçbir değeri değiştirmeyin!

en: Please enter a name for the new bouquet
tr: Yeni buket için isim girin

en: Please enter a name for the new marker
tr: Yeni işaretleyici için isim girin

en: Please enter a new filename
tr: Lütfen yeni dosya adını girin

en: Please enter filename (empty = use current date)
tr: Lütfen dosya adı girin (boş = geçerli tarih)

en: Please enter name of the new directory
tr: Lütfen klasör için bir isim girin

en: Please enter the correct pin code
tr: Lütfen doğru şifreyi girin

en: Please enter the old pin code
tr: Lütfen eski şifreyi girin

en: Please follow the instructions on the TV
tr: Lütfen Televizyonunuzdaki yönlendirmeleri takip edin.

en: Please note that the previously selected media could not be accessed and therefore the default directory is being used instead.
tr: Seçtiğiniz medyaya erişilemedi, yerine varsayılan klasör kullanılıyor.

en: Please press OK to continue.
tr: Devam etmek için lütfen OK'a basın

en: Please press OK!
tr: Lütfen OK'a basın!

en: Please select .NFI flash image file from medium
tr: Lütfen medyadan .NFI bellenim dosyasını seçin

en: Please select a playlist to delete...
tr: Seçili oynatma listesini sil...

en: Please select a playlist...
tr: Lütfen bir oynatma listesi seçin...

en: Please select a subservice to record...
tr: Lütfen kaydetmek istediğiniz alt servisi seçin...

en: Please select a subservice...
tr: Lütfen bir alt servis seçin...

en: Please select medium to use as backup location
tr: Lütfen yedekleme konumu için medya seçin

en: Please select tag to filter...
tr: Lütfen filtreleme için etiket seçin ...

en: Please select target directory or medium
tr: Lütfen hedef klasörü veya medyayı seçin

en: Please select the movie path...
tr: Lütfen film yol adını seçin...

en: Please set up tuner B
tr: Lütfen tuner B'yi yapılandırın

en: Please set up tuner C
tr: Lütfen tuner C'yi yapılandırın

en: Please set up tuner D
tr: Lütfen tuner D'yi yapılandırın

en: Please use direction keys to move the PiP window.
    Press Bouquet +/- to resize the window.
    Press OK to go back to the TV mode or EXIT to cancel the moving.
tr: Lütfen yönlendirme tuşlarını kullanarak PiP ekranını taşıyın.
    PiP penceresini boyutlandırmak için Buket +/- tuşlarını kullanın.
    TV kipine dönmek için OK'a veya taşımayı iptal etmek için EXIT tuşuna basın.

en: Please use the UP and DOWN keys to select your language. Afterwards press the OK button.
tr: Dil seçiminizi, yapmak için YUKARI ve AŞAĞI tuşlarını, onaylamak için OK tuşunu kullanın.

en: Please wait for activation of your network configuration...
tr: Ağ yapılandırmanızın etkinleştirilmesi için lütfen bekleyin...

en: Please wait while scanning is in progress...
tr: Lütfen arama yapılırken bekleyin...

en: Please wait while we configure your network...
tr: Lütfen ağınız yapılandırılırken bekleyin...

en: Please wait while your network is restarting...
tr: Lütfen ağ yeniden başlatılırken bekleyin...

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Please wait... Loading list...
tr: Lütfen bekleyin... Liste yükleniyor...

en: Plugin browser
tr: Eklenti listesi

en: Plugin manager
tr: Eklenti yönetimi

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Polarity
tr: Polarite

en: Polarization
tr: Polarizasyon

en: Polish
tr: Lehçe

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Positioner
tr: Pozisyoner

en: Positioner fine movement
tr: Pozisyoner ince ayarı

en: Positioner movement
tr: Pozisyoner'i hareket ettir

en: Positioner setup
tr: Pozisyoner kurulumu

en: Positioner storage
tr: Pozisyoner konumunu hafızaya al

en: Power threshold in mA
tr: Güç eşiği (mA)

en: Predefined transponder
tr: Önceden tanımlanmış transponder

en: Preparing... Please wait
tr: Hazırlanıyor... Lütfen bekleyin

en: Press OK on your remote control to continue.
tr: Devam etmek için kumandanızın OK tuşuna basın.

en: Press OK to activate the settings.
tr: Ayarlarınızı etkinleştirmek için OK'a basın.

en: Press OK to edit the settings.
tr: Yapılandırma ayarlarınızı düzenlemek için OK tuşuna basın.

en: Press OK to get further details for %s
tr: %s detayları için OK tuşuna basın

en: Press OK to scan
tr: Arama için OK'a basın

en: Press OK to start the scan
tr: Aramayı başlatmak için OK'a basın

en: Prev
tr: Önceki

en: Preview menu
tr: Önizleme menüsü

en: Primary DNS
tr: Birincil DNS

en: Priority
tr: Öncelik

en: Properties of current title
tr: Geçerli başlığın özellikleri

en: Protect services
tr: Kanallar korunsun mu?

en: Protect setup
tr: Koruma ayarları

en: Provider
tr: Yayıncı

en: Provider to scan
tr: Yayıncıya göre ara

en: Providers
tr: Yayıncılar

en: Python frontend for /tmp/mmi.socket
tr: /tmp/mmi.socket için Python uç birimi

en: Quick
tr: Hızlı

en: Quickzap
tr: Hızlızap

en: RC Menu
tr: UK Menüsü

en: RF output
tr: RF çıkışı

en: RSS Feed URI
tr: RSS Besleme Adresi

en: Radio
tr: Raydo

en: Random
tr: Rastgele

en: Really close without saving settings?
tr: Ayarları kaydetmeden çıkmak istiyor musunuz?

en: Really delete done timers?
tr: Tamamlanan zamanlayıcıları silmek istiyor musunuz?

en: Really exit the subservices quickzap?
tr: Alt servis hızlı geçişinden çıkmak istiyor musunuz?

en: Really reboot now?
tr: Yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Really restart now?
tr: Yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Really shutdown now?
tr: Dreambox'ı şimdi kapatmak istiyor musunuz?

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Reception Settings
tr: Ekipman Ayarları

en: Record
tr: Kayıt

en: Record time limited due to conflicting timer %s
tr: %s zamanlayıcısı ile çakışmadan dolayı kayıt süresi sınırlandırılmış

en: Recorded files...
tr: Kaydedilmiş dosyalar...

en: Recording
tr: Kaydediliyor

en: Recording(s) are in progress or coming up in few seconds!
tr: Kayıt işlemi devam ediyor veya birkaç saniye içinde başlayacak!

en: Recordings
tr: Kayıt

en: Recordings always have priority
tr: Kayıt işlemine öncelik ver

en: Reenter new pin
tr: Yeni şifreyi tekrar girin

en: Refresh Rate
tr: Tazeleme hızı

en: Refresh rate selection.
tr: Tazeleme hızı seçimi.

en: Reload
tr: Yenile

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Bookmark
tr: Yer imini sil

en: Remove Plugins
tr: Eklenti Kaldır

en: Remove a mark
tr: İşaret Kaldır

en: Remove currently selected title
tr: Seçilen geçerli başlığı sil

en: Remove finished.
tr: Kaldırma işlemi tamamlandı.

en: Remove plugins
tr: Eklentileri kaldır

en: Remove the broken .NFI file?
tr: Bozuk .NFI dosyası silinsin mi?

en: Remove the incomplete .NFI file?
tr: Eksik .NFI dosyası silinsin mi?

en: Remove timer
tr: Zamanl. kaldır

en: Remove title
tr: Başlığı sil

en: Removing
tr: Kaldırılıyor

en: Removing directory %s failed. (Maybe not empty.)
tr: %s klasörü silinemedi. (Klasör boş olmayabilir.)

en: Rename
tr: Ad değiştir

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Repeat Type
tr: Tekrarla

en: Repeating event currently recording... What do you want to do?
tr: Tekrarlama görevi verilmiş kayıt işlemi yapılıyor. Ne yapmak istersiniz?

en: Repeats
tr: Tekrarlama sıklığı

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset and renumerate title names
tr: Başlık ve adları sıfırla ve yeniden numarala

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: Restart
tr: Yeniden başlat

en: Restart GUI
tr: GUI'yi yeniden başlat

en: Restart GUI now?
tr: GUI'yi yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Restart network
tr: Ağı yeniden başlat

en: Restart test
tr: Test'i yenile

en: Restart your network connection and interfaces.
tr: Ağ bağlantısını ve ağ arayüzlerini yeniden başlatın.

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Restore backups...
tr: Yedekten geri yükle...

en: Restore running
tr: Geri yükleme çalışıyor

en: Restore running...
tr: Geri yükleme çalışıyor...

en: Restore system settings
tr: Sistem ayarlarını geri yükle

en: Restoring the settings is done. Please press OK to activate the restored settings now.
tr: Ayarların geri yüklemesi tamamlandı. Geri yüklenen ayarların etkinleştirilmesi için OK tuşuna basın.

en: Resume from last position
tr: Kaldığı yerden devam et

en: Resuming playback
tr: Oynatmaya devam ediliyor

en: Return to file browser
tr: Dosya yöneticisine geri dön

en: Return to movie list
tr: Film listesine dön

en: Return to previous service
tr: Önceki kanala dön

en: Rewind speeds
tr: Geri sarma hızları

en: Right
tr: Sağ

en: Rotor turning speed
tr: Motor dönüş hızı

en: Running
tr: Çalıştırılıyor

en: Russian
tr: Rusça

en: Sat
tr: Ctesi

en: Sat / Dish Setup
tr: Uydu / Çanak Anten Kurulumu

en: Satellite
tr: Uydu

en: Satellite Equipment Setup
tr: Uydu Ekipmanı Kurulumu

en: Satellites
tr: Uydular

en: Satfinder
tr: Uydu arayıcı

en: Sats
tr: Uydular

en: Satteliteequipment
tr: Uydu ekipmanı

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Playlist
tr: Oynatma listesini kaydet

en: Scaling Mode
tr: Ölçeklendirme kipi

en: Scan
tr: Ara :

en: Scan Files...
tr: Dosyaları ara...

en: Scan QAM128
tr: QAM128'i ara

en: Scan QAM16
tr: QAM16'yı ara

en: Scan QAM256
tr: QAM256'yı ara

en: Scan QAM32
tr: QAM32'yi ara

en: Scan QAM64
tr: QAM64'ü ara

en: Scan SR6875
tr: SR6875'i ara

en: Scan SR6900
tr: SR6900'ü ara

en: Scan Wireless Networks
tr: Kablosuz Ağları Ara

en: Scan additional SR
tr: Eklenen SR'leri ara

en: Scan band EU HYPER
tr: EU HYPER bantını ara

en: Scan band EU MID
tr: EU MID bantını ara

en: Scan band EU SUPER
tr: EU SUPER bantını ara

en: Scan band EU UHF IV
tr: EU UHF IV bantını ara

en: Scan band EU UHF V
tr: EU UHF V bantını ara

en: Scan band EU VHF I
tr: EU VHF I bantını ara

en: Scan band EU VHF III
tr: EU VHF III bantını ara

en: Scan band US HIGH
tr: US HIGH bantını ara

en: Scan band US HYPER
tr: US HYPER bantını ara

en: Scan band US LOW
tr: US LOW bantını ara

en: Scan band US MID
tr: US MID bantını ara

en: Scan band US SUPER
tr: US SUPER bantını ara

en: Scan your network for wireless Access Points and connect to them using your WLAN USB Stick
tr: Kablosuz ağ erişim noktalarını arayın ve WLAN USB donanımınızla bağlanın.

en: Scans default lamedbs sorted by satellite with a connected dish positioner
tr: Bağlı pozisyoner üzerinden varsayılan lamedb dosyasıyla uydu sıralı arama yapar

en: Search
tr: Ara

en: Search east
tr: Doğu'yu ara

en: Search west
tr: Batı'yı ara

en: Searching for new installed or removed packages. Please wait...
tr: Yeni yüklenen veya kaldırılan paketler aranıyor. Lütfen bekleyin...

en: Secondary DNS
tr: İkincil DNS

en: Seek
tr: Ara

en: Select
tr: Seç

en: Select HDD
tr: HDD Seç

en: Select IPKG source to edit...
tr: IPKG kaynağını seçin...

en: Select Location
tr: Konum Seç

en: Select Network Adapter
tr: Ağ Donanımını Seç

en: Select a movie
tr: Bir film seçin

en: Select audio mode
tr: Ses kanalını seçin

en: Select audio track
tr: Kullanmak istediğiniz ses izini seçin

en: Select channel to record from
tr: Kaydın yapılacağı kanalı seçin

en: Select files for backup. Currently selected:
tr: Yedeklemek istediğiniz dosyaları seçin. Mevcut seçiminiz:

en: Select files/folders to backup...
tr: Yedekleme için dosya/klasör seçin...

en: Select image
tr: Bellenim seçin

en: Select provider to add...
tr: Eklenecek yayıncıyı seçin...

en: Select refresh rate
tr: Tazeleme hızı seçin

en: Select service to add...
tr: Eklenecek kanalı seçin...

en: Select video input
tr: Görüntü girişini seç

en: Select video input with up/down buttons
tr: Yukarı/aşağı tuşlarıyla Video girişini seçin

en: Select video mode
tr: Görüntü kipini seç

en: Selected source image
tr: Seçilen kaynak bellenim

en: Send DiSEqC
tr: DiSEqC komutu gönder

en: Send DiSEqC only on satellite change
tr: Yalnızca uydu değiştiğinde DiSEqC gönder

en: Seperate titles with a main menu
tr: Ana menü ile başlıkları ayır

en: Sequence repeat
tr: Sıralama tekrarı

en: Service
tr: Kanal

en: Service Scan
tr: Kanal Arama

en: Service Searching
tr: Uydu yapılandırma

en: Service has been added to the favourites.
tr: Kanal favorilere eklendi.

en: Service has been added to the selected bouquet.
tr: Kanal seçilen bukete eklendi.

en: Service invalid!
    (Timeout reading PMT)
tr: Kanal geçersiz!
    (PMT okumasında zaman aşımı oluştu)

en: Service not found!
    (SID not found in PAT)
tr: Kanal bulunamadı!
    (SID, PAT içerisinde bulunamadı)

en: Service scan
tr: Kanal arama

en: Service unavailable!
    Check tuner configuration!
tr: Kanal kullanılamaz!
    Tuner ayarlarınızı kontrol edin!

en: Serviceinfo
tr: Kanal bilgisi

en: Services
tr: Kanallar

en: Set Voltage and 22KHz
tr: Voltaj ve 22KHz ayarla

en: Set as default Interface
tr: Varsayılan arayüz olarak ata

en: Set interface as default Interface
tr: Arayüzü varsayılan arayüz olarak ata

en: Set limits
tr: Limitleri belirle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Setup
tr: Kurulum

en: Setup Mode
tr: Kullanıcı tecrübesi

en: Show Info
tr: Bilgiyi Göster

en: Show Message when Recording starts
tr: Zamanlanmış kayıt başladığında mesaj göster

en: Show WLAN Status
tr: WLAN Durumunu Göster

en: Show blinking clock in display during recording
tr: OLED, kayıt esnasında yanıp sönsün

en: Show infobar on channel change
tr: Kanal değiştirildiğinde bilgi çubuğunu göster

en: Show infobar on event change
tr: EPG değişikliklerinde bilgi çubuğunu göster

en: Show infobar on skip forward/backward
tr: İleri/geri sardırmada bilgi çubuğunu göster

en: Show positioner movement
tr: Pozisyoner haraketini göster

en: Show services beginning with
tr: Kanalları harf sırasına göre göster

en: Show the radio player...
tr: Radyo kanal listesini göster...

en: Show the tv player...
tr: TV kanal listesini göster...

en: Shows the state of your wireless LAN connection.
tr: Kablosuz ağ bağlantısı durumunu gösterir.

en: Shutdown Dreambox after
tr: Zamanlayıcı süresi:

en: Similar
tr: Benzer

en: Similar broadcasts:
tr: Benzer yayınlar:

en: Simple
tr: Basit

en: Simple titleset (compatibility for legacy players)
tr: Basit başlıkseti (klasik oynatıcılarla uyumlu)

en: Single
tr: Tekli

en: Single EPG
tr: Tekli EPG

en: Single satellite
tr: Tek uydu

en: Single transponder
tr: Tek transponder

en: Singlestep (GOP)
tr: Tekadım (GOP)

en: Skin...
tr: Arayüz

en: Skins
tr: Arayüzler

en: Sleep Timer
tr: Uyku zamanlayıcı

en: Sleep timer action:
tr: Uyku zamanlayıcı eylemi:

en: Slideshow Interval (sec.)
tr: Slayt gösterisi geçiş aralığı (sn.)

en: Slot %d
tr: Yuva (slot) %d

en: Slow
tr: Yavaş

en: Slow Motion speeds
tr: Ağır çekim hızları

en: Software
tr: Yazılım

en: Software manager
tr: Yazılım yönetimi

en: Software manager...
tr: Yazılım yönetimi

en: Software restore
tr: Yedekle -> Bellenim güncelle

en: Software update
tr: Yazılım güncelle

en: Some plugins are not available:
tr: Bazı eklentiler kullanılamaz:

en: Somewhere else
tr: Başka bir yere

en: Sorry MediaScanner is not installed!
tr: Üzgünüm, MediaScanner eklentisi yüklü değil!

en: Sorry no backups found!
tr: Üzgünüm, yedekleme dosyası bulunamadı!

en: Sorry your Backup destination does not exist
    
    Please choose an other one.
tr: Yedek almak istediğiniz hedef bulunamadı
    
    Lütfen başka bir hedef seçin.

en: Sorry your backup destination is not writeable.
    Please choose an other one.
tr: Üzgünüm seçtiğiniz yedekleme hedefinde yazma hakkı yok.
    Lütfen başka bir hedef seçin.

en: Sorry, no Details available!
tr: Üzgünüm, detay bilgisi yok!

en: Sorry, your backup destination is not writeable.
    
    Please choose another one.
tr: Üzgünüm, seçtiğiniz yedekleme hedefinde yazma hakkı yok.
    
    Lütfen başka bir hedef seçin.

en: Sort A-Z
tr: A-Z ye

en: Sort Time
tr: Zamana göre

en: Sound
tr: Ses

en: Soundcarrier
tr: Ses taşıyıcı

en: South
tr: Güney

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Standby
tr: Hazırda beklet

en: Standby / Restart
tr: Kapatma menüsü

en: Start
tr: Başlama zamanı

en: Start from the beginning
tr: En baştan başla

en: Start recording?
tr: Kayıt başlatılsın mı?

en: Start test
tr: Test'i başlat

en: StartTime
tr: Başlama saati

en: Starting on
tr: Başlangıç

en: Step east
tr: Doğu adımı

en: Step west
tr: Batı adımı

en: Stereo
tr: Steryo

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop Timeshift?
tr: Zaman bükücü durdurulsun mu?

en: Stop current event and disable coming events
tr: Geçerli programı durdur ve gelecek programları devre dışı bırak

en: Stop current event but not coming events
tr: Geçerli eylemi durdur ama gelecek eylemlere dokunma

en: Stop playing this movie?
tr: Filmi durdurmak istiyor musunuz?

en: Stop test
tr: Testi durdur

en: Stop testing plane after # failed transponders
tr: Hatalı transponder sayısına ulaşıldığında bitir

en: Stop testing plane after # successful transponders
tr: Başarılı transponder sayısına ulaşıldığında bitir

en: Store position
tr: Pozisyonu kaydet

en: Stored position
tr: Kaydedilen pozisyonlar

en: Subservice list...
tr: Alt servis listesi

en: Subservices
tr: Alt servisler

en: Subtitle selection
tr: Altyazı seçimi

en: Subtitles
tr: Altyazı

en: Sun
tr: Pazar

en: Sunday
tr: Pazar

en: Swap Services
tr: Ana <-> PiP yer değiştir

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Switch to next subservice
tr: Sonraki alt servise geç

en: Switch to previous subservice
tr: Önceki alt servise geç

en: Symbol Rate
tr: Sembol Oranı

en: Symbolrate
tr: Sembol oranı

en: System
tr: Sistem

en: TRANSLATOR_INFO
tr: ÇEVİRMEN HAKKINDA

en: TS file is too large for ISO9660 level 1!
tr: TS dosyası ISO9660 level 1 standartları için çok büyük!

en: TV System
tr: TV Sistemi

en: Table of content for collection
tr: Koleksiyonun içerik tablosu (TOC)

en: Tag 1
tr: Etiket 1

en: Tag 2
tr: Etiket 2

en: Tags
tr: Etiketler

en: Terrestrial
tr: Karasal

en: Terrestrial provider
tr: Karasal servis yayınlayıcı

en: Test DiSEqC settings
tr: DiSEqC ayarlarınızı test edin

en: Test Type
tr: Test tipi

en: Test mode
tr: Test kipi

en: Test the network configuration of your Dreambox.
tr: Dreambox'ınızın ağ yapılandırmasını test edin.

en: Test-Messagebox?
tr: Posta kutusu test edilsin mi?

en: Thank you for using the wizard. Your box is now ready to use.
    Please press OK to start using your Dreambox.
tr: Sihirbazı kullandığınız için teşekkür ederiz. Dreambox'ınız kullanıma hazır.
    Dreambox'ınızı kullanmaya başlamak için OK tuşuna basın.

en: The DVD standard doesn't support H.264 (HDTV) video streams. Do you want to create a Dreambox format data DVD (which will not play in stand-alone DVD players) instead?
tr: Standart DVD biçimi H.264 (HDTV) video biçimini desteklemez. Bunun yerine Dreambox'ın DVD biçiminde (standart DVD oynatıcılarda oynatamazsınız) oluşturmak ister misiniz?

en: The USB stick is now bootable. Do you want to download the latest image from the feed server and save it on the stick?
tr: USB bellek artık önyükleme yapabilir. Yayınlanan son bellenimi sunucudan indirmek ve usb belleğe kaydetmek istiyor musunuz?

en: The backup failed. Please choose a different backup location.
tr: Yedek alınamadı. Lütfen başka bir yedekleme konumu seçin.

en: The following device was found:
    
    %s
    
    Do you want to write the USB flasher to this stick?
tr: Aşağıdaki aygıt bulundu:
    
    %s
    
    USB flaşlayıcıyı bu USB belleğe yazmak istiyor musunuz?

en: The following files were found...
tr: Aşağıdaki dosyalar bulundu...

en: The input port should be configured now.
    You can now configure the screen by displaying some test pictures. Do you want to do that now?
tr: Görüntü girişi ayarı tamamlandı.
    Şimdi ekranınızı, size gösterilecek bazı test resimleri ile ayarlayabilirsiniz. Bunu şimdi yapmak istiyor musunuz?

en: The installation of the default services lists is finished.
tr: Varsayılan kanal listesi kurulumu tamamlandı.

en: The installation of the default settings is finished. You can now continue configuring your Dreambox by pressing the OK button on the remote control.
tr: Varsayılan kanal listesi kurulumu tamamlandı. OK tuşuna bastıktan sonra Dreambox'ınızı yapılandırmaya devam edebilirsiniz.

en: The md5sum validation failed, the file may be corrupted! Are you sure that you want to burn this image to flash memory? You are doing this at your own risk!
tr: md5sum imza doğrulama başarısız, dosya bozuk olabilir! Bu bellenimi flaş belleğe yazmak istediğinizden emin misiniz? Onaylamanız halinde risk size aittir!

en: The md5sum validation failed, the file may be downloaded incompletely or be corrupted!
tr: md5sum imza doğrulama başarısız, dosya tam indirilememiş veya bozuk olabilir!

en: The package doesn't contain anything.
tr: Bu paket herhangi birşey içermiyor.

en: The path %s already exists.
tr: %s yolu zaten var.

en: The pin code has been changed successfully.
tr: Şifre başarıyla değiştirildi.

en: The pin code you entered is wrong.
tr: Girdiğiniz şifre yanlış.

en: The pin codes you entered are different.
tr: Girdiğiniz şifreler birbiriyle uyuşmuyor.

en: The results have been written to %s.
tr: Test sonuçları %s dosyasına yazıldı.

en: The sleep timer has been activated.
tr: Uyku zamanlayıcı etkinleştirildi.

en: The sleep timer has been disabled.
tr: Uyku zamanlayıcı kapatıldı.

en: The timer file (timers.xml) is corrupt and could not be loaded.
tr: Zamanlayıcı dosyası (timers.xml) bozuk ve yüklenemiyor.

en: The wireless LAN plugin is not installed!
    Please install it.
tr: Kablosuz ağ (WLAN) eklentisi yüklenmemiş!
    Lütfen yükleyin.

en: The wizard can backup your current settings. Do you want to do a backup now?
tr: Bu sihirbaz geçerli ayarlarınızın yedeğini alacaktır. Yedeği şimdi almak istiyor musunuz?

en: The wizard is finished now.
tr: Sihirbaz tamamlandı.

en: There are no default services lists in your image.
tr: Kurulu bellenimde kayıtlı, varsayılan kanal listesi yok.

en: There are no default settings in your image.
tr: Kurulu bellenimde kayıtlı varsayılan ayar yok.

en: There might not be enough Space on the selected Partition.
    Do you really want to continue?
tr: Seçtiğiniz disk bölümü (partition) yeterli boş alana sahip olmayabilir.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: There was an error downloading the packetlist. Please try again.
tr: Paket listesi indirilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: This .NFI file does not contain a valid %s image!
tr: .NFI dosyası geçerli bir %s bellenimi içermiyor!

en: This .NFI file does not have a md5sum signature and is not guaranteed to work. Do you really want to burn this image to flash memory?
tr: .NFI dosyası md5sum imzasına sahip değil ve çalışacağı garanti edilemiyor. Bu bellenimi flaş belleğe yazmak istediğinizden emin misiniz?

en: This .NFI file has a valid md5 signature. Continue programming this image to flash memory?
tr: .NFI dosyası md5sum imzası doğrulandı. Bu bellenimi, flaş belleğe programlamaya devam etmek istiyor musunuz?

en: This DVD RW medium is already formatted - reformatting will erase all content on the disc.
tr: DVD-RW medyası zaten biçimlendirilmiş - yeniden biçimlendirme tüm disk içeriğini silecektir.

en: This Dreambox can't decode %s streams!
tr: Dreambox %s streamlarını çözemez!

en: This Dreambox can't decode %s video streams!
tr: Dreambox %s video dosyalarını gösteremez!

en: This is step number 2.
tr: 2 numaralı adım.

en: This is unsupported at the moment.
tr: Bu işlem şuan desteklenmiyor.

en: This test checks for configured Nameservers.
    If you get a "unconfirmed" message:
    - please check your DHCP, cabling and Adapter setup
    - if you configured your Nameservers manually please verify your entries in the "Nameserver" Configuration
tr: Bu işlem yapılandırdığınız isim sunucularını (DNS) test eder.
    "doğrulanamadı" mesajı alırsanız:
    - DHCP servisini sağlayan donanımınızı, kabloyu ve ağ donanımınızı kontrol edin
    - İsim sunucuyu (DNS) elle ayarladıysanız "İsim sunucu (DNS)" yapılandırmanızı gözden geçirin

en: This test checks whether a network cable is connected to your LAN-Adapter.
    If you get a "disconnected" message:
    - verify that a network cable is attached
    - verify that the cable is not broken
tr: Bu işlem ağ bağlantınızı test eder.
    Eğer "bağlı değil" mesajı alıyorsanız:
    - ağ kablonuzun bağlı olup olmadığını kontrol edin
    - kablonuzun hasarsız olduğundan emin olun

en: This test checks whether a valid IP Address is found for your LAN Adapter.
    If you get a "unconfirmed" message:
    - no valid IP Address was found
    - please check your DHCP, cabling and adapter setup
tr: Bu işlem yerel ağ donanımınızın IP adresinin geçerliliğini test edecektir.
    "doğrulanamadı" mesajı alırsanız:
    - IP adresi hatalı/geçersizdir
    - DHCP servisini sağlayan donanımınızı, kabloyu ve ağ donanımınızın yapılandırmasını kontrol edin

en: This test checks whether your LAN Adapter is set up for automatic IP Address configuration with DHCP.
    If you get a "disabled" message:
     - then your LAN Adapter is configured for manual IP Setup
    - verify thay you have entered correct IP informations in the AdapterSetup dialog.
    If you get an "enabeld" message:
    -verify that you have a configured and working DHCP Server in your network.
tr: Bu işlem ağ donanımınızın, IP adresini DHCP servisinden alıp almadığını test eder.
    Eğer "devre dışı" mesajı alıyorsanız:
    - Yerel ağ donanım yapılandırmanızda IP adresini elle girmiş olabilirsiniz.
    - Ağ donanımıAdaptör yapılandırmasında kullandığınız IP bilgisini doğrulayın.
    Eğer "açık" mesajı alıyorsanız:
    - Sağlıklı çalışan bir DHCP sunucusu kullandığınızdan emin olun.

en: This test detects your configured LAN-Adapter.
tr: Bu işlem tanımlanan Ağ donanımınızı test eder.

en: Three
tr: Üç

en: Threshold
tr: Eşik

en: Thu
tr: Perş

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Time
tr: Süre

en: Time/Date Input
tr: Tarih/Saat Girişi

en: Timer
tr: Zamanlayıcı

en: Timer Edit
tr: Zamanlayıcı Düzenle

en: Timer Editor
tr: Zamanlanmış Görevler

en: Timer Type
tr: Zamanlayıcı Tipi

en: Timer entry
tr: Zamanlayıcı girişi

en: Timer log
tr: Zamanlayıcı günlüğü

en: Timer overlap in timers.xml detected!
    Please recheck it!
tr: timers.xml de zamanlayıcı çakışması tespit edildi!
    Lütfen tekrar kontrol edin!

en: Timer sanity error
tr: Zamanlayıcı hatası

en: Timer selection
tr: Zamanlayıcı seçimi

en: Timer status:
tr: Zamanlayıcı durumu:

en: Timeshift
tr: Zamanı bük

en: Timeshift not possible!
tr: Zaman bükücü kullanılamaz!

en: Timeshift path...
tr: Zaman bükücü yol adı...

en: Timezone
tr: Zaman bölgesi

en: Title
tr: Başlık

en: Title properties
tr: Başlık özellikleri

en: Titleset mode
tr: Başlıkseti kipi

en: To update your Dreambox firmware, please follow these steps:
    1) Turn off your box with the rear power switch and plug in the bootable USB stick.
    2) Turn mains back on and hold the DOWN button on the front panel pressed for 10 seconds.
    3) Wait for bootup and follow instructions of the wizard.
tr: Lütfen Dreambox bellenimini güncellemek için, aşağıdaki adımları takip edin:
    1) Dreambox'ınızı, arkasındaki kapama anahtarından kapayın ve önyükleme yapabilir USB belleği takın.
    2) Ön panelde yer alan AŞAĞI tuşuna basın ve cihazı tekrar açın. 10 saniye boyunca AŞAĞI tuşunu bırakmayın.
    3) Önyüklemenin yapılmasını bekleyin ve sihirbazın yapacağı yönlendirmeleri takip edin.

en: Today
tr: Bugün

en: Tone mode
tr: Ton modu

en: Track
tr: İz

en: Translation
tr: Çeviri

en: Translation:
tr: Çeviri:

en: Transmission Mode
tr: İletim (Transmisyon) Modu

en: Transmission mode
tr: İletim (transmisyon) modu

en: Transponder Type
tr: Transponder tipi

en: Tries left:
tr: Denendi:

en: Try to find used Transponders in cable network.. please wait...
tr: Kullanılan Transponderlar kablolu yayın ağında aranıyor.. lütfen bekleyin...

en: Try to find used transponders in cable network.. please wait...
tr: Kullanılan transponderlar kablolu yayın ağında aranıyor.. lütfen bekleyin...

en: Trying to download a new packetlist. Please wait...
tr: Paket listesi indiriliyor. Lütfen bekleyin...

en: Tue
tr: Salı

en: Tuesday
tr: Salı

en: Tune
tr: Ayar

en: Tune failed!
tr: Kanal geçişi başarısız!

en: Tuner Slot
tr: Tuner Yuvası

en: Tuner configuration
tr: Tuner ayarları

en: Tuner status
tr: Tuner durumu

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Two
tr: İki

en: Type
tr: Tip

en: Type of scan
tr: Tarama tipi

en: USALS
tr: DiSEqC 1.3 (USALS) (Uluslararası Oto. Uydu Kon. Sist)

en: USB Stick
tr: USB Bellek

en: USB stick wizard
tr: USB bellek sihirbazı

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Unable to complete filesystem check.
    Error:
tr: Dosya sistemi kontrolü tamamlanamadı

en: Unable to initialize harddisk.
    Error:
tr: Sabitdisk sıfırlaması yapılamıyor.
    Hata:

en: Uncommitted DiSEqC command
tr: Bağımsız DiSEqC tekrarı

en: Unicable Martix
tr: Unicable Matris

en: Universal LNB
tr: Üniversal LNB

en: Unmount failed
tr: Depolama aygıtı çözme işlemi (unmount) başarısız

en: Update
tr: Güncelle

en: Updates your receiver's software
tr: Uydu Alıcınızın yazılımını güncelleyin

en: Updating finished. Here is the result:
tr: Güncelleme tamamlandı. Sonucu burada görebilirsiniz:

en: Updating... Please wait... This can take some minutes...
tr: Güncelleniyor... Lütfen bekleyin... Bu işlem birkaç dakika sürebilir...

en: Upgrade finished.
tr: Güncelleme tamamlandı.

en: Upgrade finished. Do you want to reboot your Dreambox?
tr: Güncelleme tamamlandı. Dreambox'ınızı yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: Upgrading
tr: Güncelleniyor

en: Upgrading Dreambox... Please wait
tr: Dreambox güncelleniyor... Lütfen bekleyin

en: Use
tr: Kullan

en: Use DHCP
tr: DHCP Kullan

en: Use Interface
tr: Arayüzü Kullan

en: Use Power Measurement
tr: Güç Ölçümünü Kullan

en: Use a gateway
tr: Ağ geçidi kullan

en: Use non-smooth winding at speeds above
tr: Adım adım ilerletmeyi bu hızda kullan

en: Use power measurement
tr: Güç kullanımını ölç

en: Use the Networkwizard to configure your Network
tr: Ağınızı yapılandırmak için Ağ sihirbazını kullanın

en: Use the left and right buttons to change an option.
    
    Please set up tuner A
tr: Seçenekleri değiştirmek için sol ve sağ tuşlarını kullanın.
    
    Lütfen tuner A'yi yapılandırın

en: Use the up/down keys on your remote control to select an option. After that, press OK.
tr: Seçiminizi yapmak için kumandanızın yukarı/aşağı tuşlarını, onaylamak için OK tuşunu kullanın.

en: Use usals for this sat
tr: Bu uydu için DiSEqC 1.3 (USALS) kullan.

en: Use wizard to set up basic features
tr: Basit kurulum sihirbazını kullan.

en: Used service scan type
tr: Kullanılan kanal arama tipi

en: User defined
tr: Kullanıcı tanımlı

en: VMGM (intro trailer)
tr: VMGM (tanıtım filmi)

en: Vertical
tr: Düşey (V)

en: Video Fine-Tuning
tr: Görüntü ince ayarı

en: Video Fine-Tuning Wizard
tr: Görüntü İnce Ayar Sihirbazı

en: Video Output
tr: Görüntü çıkışı

en: Video Setup
tr: Görüntü Kurulumu

en: Video Wizard
tr: Görüntü Sihirbazı

en: Video input selection
    
    Please press OK if you can see this page on your TV (or select a different input port).
    
    The next input port will be automatically probed in 10 seconds.
tr: Görüntü kaynak seçimi
    
    Lütfen bu sayfayı TV'nizde görebiliyorsanız OK tuşuna basın (yada farklı bir giriş seçin).
    
    Sonraki giriş 10 saniye sonra otomatik olarak test edilecektir.

en: Video mode selection.
tr: Görüntü kipi seçimi.

en: View
tr: İncele

en: View Movies...
tr: Film izle...

en: View Photos...
tr: Fotoğraflara bak...

en: View Rass interactive...
tr: Etkileşimli Rass'ı (Radio acoustic sounding system) göster

en: View Video CD...
tr: Video CD izle...

en: View list of available CommonInterface extensions
tr: Ortak arayüz eklentileri listesine bak

en: View list of available Display and Userinterface extensions.
tr: Görünüm ve kullanıcı arayüzü eklentileri listesine bak

en: View list of available EPG extensions.
tr: EPG eklentileri listesine bak

en: View list of available Satteliteequipment extensions.
tr: Uydu ekipmanı eklentileri listesine bak

en: View list of available communication extensions.
tr: İletişim eklentileri listesine bak

en: View list of available default settings
tr: Varsayılan ayarlar eklentileri listesine bak

en: View list of available multimedia extensions.
tr: Çoklu ortam eklentileri listesine bak

en: View list of available networking extensions
tr: Ağ eklentileri listesine bak

en: View list of available recording extensions
tr: Kayıt eklentileri listesine bak

en: View list of available skins
tr: Arayüz eklentileri listesine bak

en: View list of available software extensions
tr: Yazılım eklentileri listesine bak

en: View list of available system extensions
tr: Sistem eklentileri listesine bak

en: View teletext...
tr: Teleteksi aç...

en: Virtual KeyBoard
tr: Sanal Klavye

en: Voltage mode
tr: Voltaj kipi

en: Volume
tr: Ses

en: W
tr: B

en: WPA or WPA2
tr: WPA veya WPA2

en: WSS on 4:3
tr: WSS 4:3

en: Waiting
tr: Bekleniyor

en: We will now test if your TV can also display this resolution at 50hz. If your screen goes black, wait 20 seconds and it will switch back to 60hz.
    Please press OK to begin.
tr: Şimdi, Televizyonunuzun bu çözünürlükte 50Hz 'deki davranışını test edeceğiz. Eğer ekranınız siyah olarak kalırsa, 60Hz'e geçebilmek için 20 saniye bekleyin.
    Başlamak için lütfen OK tuşuna basın.

en: Wed
tr: Çarş

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Weekday
tr: Gün

en: Welcome to the Cutlist editor.
    
    Seek to the start of the stuff you want to cut away. Press OK, select 'start cut'.
    
    Then seek to the end, press OK, select 'end cut'. That's it.
tr: Kesim listesi düzenleyiciye hoşgeldiniz.
    
    Kesmek istediğiniz bölümün başına konumlanın. OK tuşuna basın ve 'buradan kes' deyin.
    
    Sonrasında kesmek istediğiniz bölümün sonuna konumlanın. Tekrar OK tuşuna basın ve 'kesimi burada bitir' deyin.

en: Welcome to the Image upgrade wizard. The wizard will assist you in upgrading the firmware of your Dreambox by providing a backup facility for your current settings and a short explanation of how to upgrade your firmware.
tr: Bellenim güncelleme sihirbazına hoş geldiniz. Bu sihirbaz, Dreambox bellenim güncellemesi esnasında, geçerli ayarlarınızın yedeğini almanıza imkan sağlayacak ve kısa açıklamalarla bellenimi nasıl güncelleyeceğinizi anlatacaktır.

en: Welcome.
    
    This start wizard will guide you through the basic setup of your Dreambox.
    Press the OK button on your remote control to move to the next step.
tr: Hoşgeldiniz.
    
    Bu sihirbaz Dreambox'ınızı yapılandırmanız için yardımcı olacaktır.
    Kumandanızın OK tuşuna basarak sonraki adıma geçebilirsiniz.

en: Welcome...
tr: Hoşgeldiniz...

en: West
tr: Batı

en: What do you want to scan?
tr: Neleri aramak istiyorsunuz?

en: When you do a factory reset, you will lose ALL your configuration data
    (including bouquets, services, satellite data ...)
    After completion of factory reset, your receiver will restart automatically!
    
    Really do a factory reset?
tr: Fabrika ayarlarına geri döndüğünüzde, yapılandırma dosyalarınızın tamamını KAYBEDEBİLİRSİNİZ
    (buketler, kanallar, uydu verileri ve özel ayar dosyalarınız ...)
    Fabrika ayarlarına geri dönüldükten sonra, uydu alıcınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır!
    
    Fabrika ayarlarına geri dönmek istediğinizden emin misiniz?

en: Where do you want to backup your settings?
tr: Ayarlarınızın yedeğini nereye almak istiyorsunuz?

en: Where to save temporary timeshift recordings?
tr: Geçici zaman bükücü kayıtları nereye yapılsın?

en: Wireless
tr: Kablosuz

en: Wireless Network
tr: Kablosuz Ağ

en: Write error while recording. Disk full?
tr: Kaydederken hata oluştu. Disk dolu mu?

en: Write failed!
tr: Yazma başarısız!

en: Writing NFI image file to flash completed
tr: NFI bellenimin flaşa yazımı tamamlandı

en: Year
tr: Yıl

en: Yes
tr: Evet

en: Yes, and delete this movie
tr: Evet, ve bu filmi sil

en: Yes, backup my settings!
tr: Evet, ayarlarımın yedeğini al!

en: Yes, do a manual scan now
tr: Evet, elle kanal aramayı başlat

en: Yes, do an automatic scan now
tr: Evet, otomatik kanal aramayı başlat

en: Yes, do another manual scan now
tr: Evet, yeni bir elle kanal araması başlat

en: Yes, perform a shutdown now.
tr: Evet, cihazı şimdi kapat.

en: Yes, restore the settings now
tr: Evet, ayarlarımı geri yükle

en: Yes, returning to movie list
tr: Evet, film listesine dön

en: Yes, view the tutorial
tr: Evet, öğreticiyi göster

en: You can choose some default settings now. Please select the settings you want to be installed.
tr: Şimdi varsayılan ayarlarlardan bazılarını seçebililirsiniz. Lütfen yüklemek istediğiniz ayarları seçin.

en: You can choose, what you want to install...
tr: Yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz...

en: You cannot delete this!
tr: Bunu silemezsiniz!

en: You chose not to install any default services lists.
tr: Varsayılan kanal listesi seçmediniz.

en: You chose not to install any default settings. You can however install the default settings later in the settings menu.
tr: Yüklenmek üzere herhangi bir varsayılan ayar seçmediniz. Daha sonra yüklemek isterseniz 'Kurulum' menüsünde yer alan  'Varsayılan ayarlar' seçeneğini kullanabilirsiniz.

en: You chose not to install anything. Please press OK finish the install wizard.
tr: Yüklemek üzere hiçbirşey seçmediniz. Sihirbazı sonlandırmak için OK tuşuna basın.

en: You do not seem to have a harddisk in your Dreambox. So backing up to a harddisk is not an option for you.
tr: Dreambox'a bağlı bir sabit disk görünmüyor. Bu işlem için sabit diski kullanma opsiyonunuz bulunmamaktadır.

en: You have chosen to backup to a compact flash card. The card must be in the slot. We do not verify if it is really used at the moment. So better backup to the harddisk!
    Please press OK to start the backup now.
tr: Ayarlarınızın yedeğini CF (compact flash) karta almayı seçtiniz. Kart, yuvasına takılmış olmalıdır. Sabit diske yedek almak daha güvenlidir!
    Yedeklemeyi başlatmak için OK tuşuna basın.

en: You have chosen to backup to an usb drive. Better backup to the harddisk!
    Please press OK to start the backup now.
tr: Ayarlarınızın yedeğini USB sürücüye almayı seçtiniz. Sabit diske yedek almak daha güvenlidir!
    Yedeklemeyi başlatmak için OK tuşuna basın.

en: You have chosen to backup to your harddisk. Please press OK to start the backup now.
tr: Ayarlarınızın yedeğini sabit diske almayı seçtiniz. Yedeklemeyi başlatmak için lüften OK tuşuna basın.

en: You have chosen to backup your settings. Please press OK to start the backup now.
tr: Ayarlarınızı yedeklemeyi seçtiniz. Yedeklemeyi başlatmak için OK tuşuna basın...

en: You have chosen to create a new .NFI flasher bootable USB stick. This will repartition the USB stick and therefore all data on it will be erased.
tr: Önyükleme yapabilir .NFI flaşlayıcı USB bellek oluşturmayı seçtiniz. Bu işlem USB belleğin yeniden bölümlendirmesini gerektirdiğinden içeriğindeki tüm veriler silinecektir.

en: You have chosen to restore your settings. Enigma2 will restart after restore. Please press OK to start the restore now.
tr: Ayarlarınızı geri yüklemeyi seçtiniz. Geri yükleme işleminin ardından Enigma2 yeniden başlayacaktır. Geri yüklemeyi başlatmak için OK tuşuna basın...

en: You have to wait %s!
tr: Bekleme süresi : %s!

en: You need a PC connected to your dreambox. If you need further instructions, please visit the website http://www.dm7025.de.
    Your dreambox will now be halted. After you have performed the update instructions from the website, your new firmware will ask you to restore your settings.
tr: Dreambox'ınızın PC bağlantısına ihtiyacı var. Daha fazla açıklamaya ihtiyacınız varsa, lütfen http://www.dream-multimedia-tv.de adresini ziyaret edin.
    Dreambox'ınız şimdi kapatılıyor. Web sitesinde belirtilen güncelleme talimatlarını yerine getirdikten sonra yeni bellenim, ayarlarınızı geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorusunu soracaktır.

en: You need to set a pin code and hide it from your children.
    
    Do you want to set the pin now?
tr: Bir şifre tanımlamalı ve çocuklarınızdan gizlemelisiniz.
    
    Şimdi bir şifre tanımlamak istiyor musunuz?

en: Your Dreambox will restart after pressing OK on your remote control.
tr: Kumandanızda OK tuşuna bastıktan sonra Dreambox'ınız yeniden başlatılacak.

en: Your TV works with 50 Hz. Good!
tr: Televizyonunuz 50Hz destekliyor. Güzel!

en: Your backup succeeded. We will now continue to explain the further upgrade process.
tr: Yedek başarıyla alındı. Şimdi güncelleme işlemine devam edeceğiz.

en: Your collection exceeds the size of a single layer medium, you will need a blank dual layer DVD!
tr: Koleksiyonunuz tek katman DVD'ye sığmıyor, çift katman DVD kullanmanız gerekiyor!

en: Your dreambox is shutting down. Please stand by...
tr: Dreambox'ınız kapatılıyor. Lütfen bekleyin...

en: Your dreambox isn't connected to the internet properly. Please check it and try again.
tr: Dreambox'ınız internete bağlı değil. Kontrol ettikten sonra tekrar deneyin.

en: Your frontprocessor firmware must be upgraded.
    Press OK to start upgrade.
tr: Frontprocessor belleniminin güncellenmesi gerekiyor.
    Güncellemeye başlamak için OK tuşuna basın.

en: Your network configuration has been activated.
tr: Ağ yapılandırmanız etkinleştirildi.

en: Your network configuration has been activated.
    A second configured interface has been found.
    
    Do you want to disable the second network interface?
tr: Ağ yapılandırmanız etkinleştirildi.
    Yapılandırılmış ikinci bir arayüz bulundu.
    
    İkinci ağ arayüzünü devre dışı bırakmak istiyor musunuz?

en: Zap back to service before positioner setup?
tr: Pozisyoner kurulumundan çıktıktan sonra seyrettiğiniz kanala dönmek istiyor musunuz?

en: Zap back to service before satfinder?
tr: Uydu arayıcıdan çıktıktan sonra seyrettiğiniz kanala dönmek istiyor musunuz?

en: [alternative edit]
tr: [alternatif düzenle]

en: [bouquet edit]
tr: [buket düzenle]

en: [favourite edit]
tr: [favori düzenle]

en: [move mode]
tr: [taşıma kipi]

en: a gui to assign services/providers to common interface modules
tr: ortak arayüz modüllerine kanal/yayıncı atama arayüzü

en: a gui to assign services/providers/caids to common interface modules
tr: ortak arayüz modüllerine kanal/yayıncı/caid atama arayüzü

en: abort alternatives edit
tr: alternatif düzenlemekten vazgeç

en: abort bouquet edit
tr: buket düzenlemekten vazgeç

en: abort favourites edit
tr: favori düzenlemekten vazgeç

en: about to start
tr: başlamak üzere

en: activate current configuration
tr: geçerli yapılandırmayı etkinleştir

en: add Provider
tr: Yayıncı ekle

en: add Service
tr: Kanal ekle

en: add a nameserver entry
tr: isim sunucu kaydı ekle

en: add alternatives
tr: alternatiflere ekle

en: add bookmark
tr: yer imi ekle

en: add bouquet
tr: yeni buket oluştur

en: add directory to playlist
tr: klasörü oynatma listesine ekle

en: add file to playlist
tr: dosyayı oynatma listesine ekle

en: add files to playlist
tr: dosyaları oynatma listesine ekle

en: add marker
tr: işaret ekle

en: add recording (enter recording duration)
tr: kaydet (kayıt süresi belirleyerek)

en: add recording (enter recording endtime)
tr: kaydet (kayıt bitiş zamanı girerek)

en: add recording (indefinitely)
tr: kaydet (süresiz)

en: add recording (stop after current event)
tr: kaydet (geçerli EPG programı bitene kadar)

en: add service to bouquet
tr: kanalı bukete ekle

en: add service to favourites
tr: kanalı favorilere ekle

en: add to parental protection
tr: ebeveyn korumasına ekle

en: advanced
tr: gelişmiş

en: alphabetic sort
tr: alfabetik sıralama

en: are you sure you want to restore
    following backup:
tr: Belirtilen yedeği geri yüklemek
    istediğinizden emin misiniz?:

en: assigned CAIds
tr: Atanmış CAId'ler

en: assigned Services/Provider
tr: Atanmış Kanal/Yayıncılar

en: audio track (%s) format
tr: (%s) ses izi biçimi

en: audio track (%s) language
tr: (%s) ses izi dili

en: audio tracks
tr: ses izleri

en: auto
tr: otomatik

en: back
tr: geri

en: background image
tr: arkaplan resmi

en: backgroundcolor
tr: zemin rengi

en: better
tr: daha iyi

en: black
tr: siyah

en: blacklist
tr: kara liste

en: blue
tr: mavi

en: burn audio track (%s)
tr: (%s) ses izini yaz

en: change recording (duration)
tr: kaydı değiştir (süre)

en: change recording (endtime)
tr: kaydı değiştir (bitiş zamanı)

en: chapters
tr: bölümler

en: choose destination directory
tr: hedef klasörü seçin

en: circular left
tr: dairesel sola

en: circular right
tr: dairesel sağa

en: clear playlist
tr: oynatma listesini temizle

en: complex
tr: karmaşık (kompleks)

en: config menu
tr: ayar menüsü

en: confirmed
tr: onaylandı

en: connected
tr: bağlı

en: continue
tr: devam et

en: copy to bouquets
tr: buketlere kopyala

en: create directory
tr: klasör oluştur

en: daily
tr: günlük

en: day
tr: gün

en: delete
tr: sil

en: delete cut
tr: kesimi sil

en: delete file
tr: dosya sil

en: delete playlist entry
tr: seçilen oynatma listesini sil

en: delete saved playlist
tr: kayıtlı oynatma listesini sil

en: delete...
tr: sil...

en: disable
tr: devre dışı

en: disable move mode
tr: taşıma kipini kapat

en: disabled
tr: devre dışı

en: disconnected
tr: bağlı değil

en: do not change
tr: değiştirme

en: do nothing
tr: birşey yapma

en: don't record
tr: kaydetme

en: done!
tr: tamamlandı!

en: edit alternatives
tr: alternatifleri düzenle

en: empty
tr: boş

en: enable
tr: etkinleştir

en: enable bouquet edit
tr: buket düzenlemeyi aç

en: enable favourite edit
tr: favori düzenlemeyi aç

en: enable move mode
tr: taşıma kipini aç

en: enabled
tr: etkin

en: end alternatives edit
tr: alternatif düzenlemeyi bitir

en: end bouquet edit
tr: buket düzenlemeyi bitir

en: end cut here
tr: kesimi burada bitir

en: end favourites edit
tr: favori düzenlemeyi bitir

en: enigma2 and network
tr: enigma2 ve ağ

en: equal to
tr: eşittir

en: exceeds dual layer medium!
tr: çift katman (dual layer) medya kapasitesini aşıyor!

en: exit DVD player or return to file browser
tr: DVD oynatıcıdan çık yada dosya yöneticisine geri dön

en: exit mediaplayer
tr: ortam oynatıcıdan çık

en: exit movielist
tr: film listesinden çık

en: exit nameserver configuration
tr: isim sunucu yapılandırmasından çık

en: exit network adapter configuration
tr: ağ donanımı yapılandırmasından çık

en: exit network adapter setup menu
tr: ağ donanımı kurulum menüsünden çık

en: exit network interface list
tr: ağ arayüzleri listesinden çık

en: exit networkadapter setup menu
tr: ağ donanımı kurulum menüsünden çık

en: failed
tr: başarısız

en: fileformats (BMP, PNG, JPG, GIF)
tr: dosya biçimi (BMP, PNG, JPG, GIF)

en: filename
tr: dosyaadı

en: fine-tune your display
tr: ekran ince ayarı

en: forward to the next chapter
tr: sonraki bölüme ilerle

en: free
tr: boş

en: free diskspace
tr: boş disk alanı

en: go to deep standby
tr: kapat

en: go to standby
tr: hazırda beklet

en: grab this frame as bitmap
tr: bu çerçeveyi bitmap olarak yakala

en: green
tr: yeşil

en: hear radio...
tr: Radyo dinle...

en: help...
tr: yardım...

en: hidden network
tr: gizlenmiş ağ

en: hide extended description
tr: genişletilmiş açıklamayı gizle

en: hide player
tr: oynatıcıyı gizle

en: horizontal
tr: yatay (h)

en: hour
tr: saat

en: hours
tr: saat

en: immediate shutdown
tr: hemen kapat

en: incoming call!
    %s calls on %s!
tr: gelen arama!
    %s sizi arıyor %s!

en: init module
tr: modülü başlat

en: init modules
tr: modülleri başlat

en: insert mark here
tr: buraya işaret koy

en: jump back to the previous title
tr: önceki başlığa git

en: jump forward to the next title
tr: sonraki başlığa git

en: jump to listbegin
tr: liste başına git

en: jump to listend
tr: liste sonuna git

en: jump to next marked position
tr: sonraki işaretli noktaya git

en: jump to previous marked position
tr: önceki işaretli noktaya git

en: leave movie player...
tr: ortam oynatıcıdan çık...

en: left
tr: sol

en: length
tr: uzunluk

en: list style compact
tr: Kompakt liste biçimi

en: list style compact with description
tr: Kompakt ve açıklamalı liste biçimi

en: list style default
tr: Varsayılan liste biçimi

en: list style single line
tr: Tek satır halinde liste biçimi

en: load playlist
tr: oynatma listesi yükle

en: locked
tr: kilitli

en: loopthrough to
tr: üzerinden bağla

en: manual
tr: elle

en: menu
tr: menü

en: menulist
tr: menü listesi

en: mins
tr: dk.

en: minute
tr: dakika

en: minutes
tr: dakika

en: month
tr: ay

en: move PiP to main picture
tr: PiP'i ana ekrana taşı

en: move down to last entry
tr: en sona taşı

en: move down to next entry
tr: bir alta taşı

en: move up to first entry
tr: en üste taşı

en: move up to previous entry
tr: bir üste taşı

en: movie list
tr: film listesi

en: multinorm
tr: PAL/NTSC

en: never
tr: hiç

en: next channel
tr: Sonraki kanal

en: next channel in history
tr: Hafızadaki sonraki kanal

en: no
tr: hayır

en: no CAId selected
tr: CAId seçilmedi

en: no CI slots found
tr: CI yuvası bulunamadı

en: no HDD found
tr: HDD bulunamadı

en: no module found
tr: modül bulunamadı

en: no standby
tr: hazırda bekletme!

en: no timeout
tr: zaman aşımı kullanılmasın

en: none
tr: yok

en: not locked
tr: kilitlenmedi

en: not used
tr: kullanılmıyor

en: nothing connected
tr: bağlı değil

en: of a DUAL layer medium used.
tr: ÇİFT katmanlı medya kullanıldığında.

en: of a SINGLE layer medium used.
tr: TEK katmanlı medya kullanıldığında.

en: off
tr: kapalı

en: on
tr: açık

en: on READ ONLY medium.
tr: yalnızca okunabilir (READ ONLY) medya

en: once
tr: birkez

en: open nameserver configuration
tr: isim sunucu yapılandırmasını aç

en: open servicelist
tr: Kanal listesini aç

en: open servicelist(down)
tr: Kanal listesini aç (aşağı)

en: open servicelist(up)
tr: Kanal listesini aç (yukarı)

en: open virtual keyboard input help
tr: sanal klayve girişi yardımcısını aç

en: pass
tr: geç

en: pause
tr: duraklat

en: play entry
tr: seçimi oynat

en: play from next mark or playlist entry
tr: sonraki işareti veya oynatma listesi seçimini oynat

en: play from previous mark or playlist entry
tr: önceki işareti veya oynatma listesi seçimini oynat

en: please press OK when ready
tr: Lütfen hazır olduğunuzda OK'a basın

en: please wait, loading picture...
tr: fotoğraf yükleniyor, lütfen bekleyin...

en: previous channel
tr: Önceki kanal

en: previous channel in history
tr: Hafızadaki önceki kanal

en: record
tr: kayıt

en: recording...
tr: kaydediliyor...

en: red
tr: kırmızı

en: remove a nameserver entry
tr: isim sunucu kaydını silin

en: remove after this position
tr: bu noktadan sonrasını kaldır

en: remove all alternatives
tr: alternatiflerin tümünü kaldır

en: remove all new found flags
tr: yeni bulundu bayraklarının tümünü kaldır

en: remove before this position
tr: bu noktadan öncekileri kaldır

en: remove bookmark
tr: yer imini sil

en: remove directory
tr: klasörü sil

en: remove entry
tr: seçilen kanalı/buketi sil

en: remove from parental protection
tr: ebeveyn korumasından çıkar

en: remove new found flag
tr: yeni bulundu bayrağını kaldır

en: remove selected satellite
tr: seçili uyduyu kaldır

en: remove this mark
tr: bu işareti kaldır

en: repeat playlist
tr: oynatma listesini tekrarla

en: repeated
tr: tekrarla

en: rewind to the previous chapter
tr: önceki bölüme geri git

en: right
tr: sağ

en: save last directory on exit
tr: çıkarken, son klasörü kaydet

en: save playlist
tr: oynatma listesini kaydet

en: save playlist on exit
tr: çıkarken, oynatma listesini kaydet

en: scan done!
tr: arama tamamlandı!

en: scan in progress - %d%% done!
tr: kanal araması devam ediyor - %d %% tamamlandı!

en: scan state
tr: kanal arama durumu

en: second
tr: saniye

en: second cable of motorized LNB
tr: Motorlu LNB'nin ikinci kablosu

en: seconds
tr: saniye

en: select
tr: seç

en: select .NFI flash file
tr: .NFI flaş dosyası seçin

en: select CAId
tr: CAId seç

en: select CAId's
tr: CAId' leri seç

en: select image from server
tr: bellenimi sunucudan seç

en: select interface
tr: arayüzü seçin

en: select menu entry
tr: menü girişini seçin

en: select movie
tr: film seç

en: select the movie path
tr: film yol adını seçin

en: service pin
tr: kanal şifresi

en: setup pin
tr: kurulum şifresi

en: show DVD main menu
tr: DVD ana menüsünü göster

en: show EPG...
tr: EPG program detayını göster...

en: show Infoline
tr: Bilgi satırını göster

en: show all
tr: tümünü göster

en: show alternatives
tr: alternatifleri göster

en: show event details
tr: EPG detaylarını göster

en: show extended description
tr: genişletilmiş açıklamayı göster

en: show first selected tag
tr: seçili ilk etiketi göster

en: show second selected tag
tr: seçili ikinci etiketi göster

en: show shutdown menu
tr: kapatma menüsü

en: show single service EPG...
tr: Kanal EPG'sini göster...

en: show tag menu
tr: etiket menüsünü göster

en: show transponder info
tr: transponder bilgisini göster

en: shuffle playlist
tr: oynatma listesini karıştır

en: shutdown
tr: kapat

en: simple
tr: basit

en: skip backward
tr: Önceki kanala atla

en: skip backward (enter time)
tr: Önceki kanala atla (kaç kez?)

en: skip forward
tr: Sonraki kanala atla

en: skip forward (enter time)
tr: Sonraki kanala atla (kaç kez?)

en: slide picture in loop
tr: slayt görüntüsünü döndür

en: sort by date
tr: tarihe göre sırala

en: standard
tr: standart

en: standby
tr: hazırda beklet

en: start cut here
tr: buradan kes

en: start directory
tr: başlangıç klasörü

en: start timeshift
tr: Zaman bükücüyü başlat

en: stereo
tr: steryo

en: stop PiP
tr: PiP'i durdur

en: stop entry
tr: seçileni durdur

en: stop recording
tr: kaydı durdur

en: stop timeshift
tr: Zaman bükücüyü durdur

en: swap PiP and main picture
tr: PiP ile ana ekranın yerlerini değiştir

en: switch to bookmarks
tr: Yer imlerine geç

en: switch to filelist
tr: dosya listesine geç

en: switch to playlist
tr: oynatma listesine geç

en: switch to the next angle
tr: sonraki açıyı seç

en: switch to the next audio track
tr: sonraki ses izini seç

en: switch to the next subtitle language
tr: sonraki alt yazı dilini seç

en: template file
tr: taslak dosya

en: textcolor
tr: metin rengi

en: this recording
tr: bu kaydın

en: this service is protected by a parental control pin
tr: bu kanal ebeveyn kontrol şifresiyle korunuyor

en: toggle a cut mark at the current position
tr: geçerli pozisyona kesme işareti ekle/kaldır

en: toggle time, chapter, audio, subtitle info
tr: zaman, bölüm, ses, altyazı bilgisini aç/kapa

en: unconfirmed
tr: doğrulanamadı

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unknown service
tr: bilinmeyen kanal

en: until restart
tr: yeniden başlatılana kadar

en: user defined
tr: kullanıcı tanımlı

en: vertical
tr: düşey (v)

en: view extensions...
tr: eklentileri gör...

en: view recordings...
tr: Kaydedilmiş dosyaları göster...

en: wait for ci...
tr: ci bekleniyor...

en: wait for mmi...
tr: mmi bekleniyor...

en: waiting
tr: bekleniyor

en: weekly
tr: haftalık

en: whitelist
tr: beyaz liste

en: working
tr: çalışıyor

en: yellow
tr: sarı

en: yes
tr: evet

en: yes (keep feeds)
tr: evet (beslemeleri tut)

en: your dreambox might be unusable now. Please consult the manual for further assistance before rebooting your dreambox.
tr: Dreambox'ınız şu an kullanılamaz durumda. Lütfen Dreambox'ınızı yeniden açmadan önce kullanım kılavuzundan yardım alın.

en: zap
tr: değiştir

en: zapped
tr: kanal değiştirildi
